سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

ابوالقاسم امان‌الهی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان :جشنواره میدان تضارب ایده‌ها و خلاقیت‌هاست

ابوالقاسم امان‌الهی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان :جشنواره میدان تضارب ایده‌ها و خلاقیت‌هاست

 

ایده‌های نو و فكر جدید، آثار بدیع وتازه را خلق می‌كنند و این آثار باید مجالی برای عرضه و سنجش داشته باشند. بهترین مجال برای این امر همین جشنواره‌هاست و قطعا جشنواره‌های مختلفی در حوزه كارهای هنری وجود دارد، اما هم به لحاظ سابقه و هم از نظر اعتبار، جشنواره تولیدات مراكز در داخل كشور بدیل و رقیبی ندارد. وقتی می‌گوییم بدیلی ندارد، متوجه معنی هستیم و در صدد مبالغه نیستیم.

فراگیری جغرافیایی، گستره موضوعات و سوژه‌ها، تنوع قالب‌ها و ساختارها، تعداد آثار، تنوع حوزه متنوع دیداری - شنیداری - مكتوب، سابقه برگزاری و حضور افراد صاحب‌نظر در كمیته‌های بررسی آثار، تغییر سالانه میزبان و خیلی ویژگی‌های دیگر، جشنواره تولیدات مراكز را از دیگر جشنواره‌ها متمایز می‌كند.

قطعا جشنواره‌ای با این ویژگی تأثیر شگرف و بسزایی در بلوغ و تعالی تولیدات و شكوفایی استعدادهای ناشناخته در اقصی نقاط كشور دارد بویژه مناطق محروم و دوردست كشور كه فرصت پیدا می‌كنند در میدان معتبری خودآزمایی كنند و به باور و اعتماد لازم برای ادامه راه دست پیدا كنند.

از این رو مركز كردستان كه از مراكز قدیمی و باسابقه در میان مراكز است توفیقات خوبی را طی سالیان گذشته از جشنواره‌های برگزار شده كسب كرده، اما از آنجا كه نسل كاركنان با گذشت زمان به علت بازنشستگی تغییر می‌كند، نیروهای جدید با بهره‌گیری از تجربیات گذشتگان و با تكیه بر خلاقیت و ابتكارات خود باید مشعل توفیقات مركز را روشن نگه دارند. خداراشكر این موفقیت‌ها همچنان ادامه داشته است.

امسال كه افتخار میزبانی جشنواره نصیب استان فرهنگی كردستان شده است، قطعا دغدغه اصلی بنده وكاركنان و اهالی استان این است كه بتوانیم میزبان خوبی و شایسته‌ای برای مهمانان عزیز باشیم. البته این بدان معنی نیست كه نسبت به كسب توفیقات در جشنواره بی‌تفاوت باشیم. حتما تلاش كرده‌ایم كه در ارسال آثار و نیز با اتكاء به زحمات عزیزانمان در سال گذشته امیدوار باشیم و در پرتو فضل الهی منتظر برخورداری از توفیقات حضرتش هستیم.

در پایان لازم می‌دانم از ریاست معزز سازمان جناب آقای دكتر علی عسکری و نیز جناب آقای دكتر دارابی معاون محترم استان‌ها كه این فرصت را در اختیار مرکز كردستان قرار دادند وهدهد بیست را بر فراز آسمان آبی و زیبای كردستان به پرواز درآوردند، تشكر صمیمانه کنم؛ ان‌شاء الله میزبان خوبی برای همه هنرمندان  برنامه سازان باشیم.