سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

احمد کارگرمدیر پژوهش صداوسیمای استان مرکزی

احمد کارگرمدیر پژوهش صداوسیمای استان مرکزی


آقای احمد کارگرمدیر پژوهش صداوسیمای استان مرکزی و دارنده دیپلم افتخار و رتبه سوم برای اثر پژوهشی « علل وعوامل کاهش طلاق عاطفی در خانواده‌ها با تأکید بر نقش رسانه استانی در استان مرکزی» در بخش اصلی با موضوع اجتماعی در بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها

-برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان ها را چگونه ارزیابی می کنید ؟
برگزاری جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان ها فرصت وموقعیت مناسبی ایجاد نموده است تا استان ها در بخش های مختلف به معرفی ظرفیت ها و استعدادهای خود بپردازند. درخصوص مزیت های این جشنواره در چند شاخص می بایست به بررسی و گفتگو پرداخت.
یکی از منظر ایجاد و فراهم کردن فرصت حضور و دیده شدن، حال چه برای خود همکاران تولید کننده در واحد های مختلف مراکز وچه فرصت برای مسولان استانی برای معرفی بیشتر و بهتر استان خود - مزیت دیگر جشنواره را در ایجاد رقابت بین آثار باید دانست که حضور و انتخاب آثار منوط به افزایش کیفیت آنها خواهد بود- از مزایای دیگر جشنواره میتوان به عدالت رسانه ای آن که در استان های مختلف برگزار گردیده و این فرصت برای همه استان ها فراهم می شود اشاره نمود  - شاخصه دیگر جشنواره، مرکز گریزی و اهمیت به مراکز استانی و حضور مسولان رده بالای سازمانی و کشوری در استان برگزار کننده است. و همچنین معرفی و شناخته شدن هنرمندان و استعدادهای جوان و زمینه سازی سرمایه گذاری و پیشرفت هرچه بیشتر از نقاط مثبت برگزاری این جشنواره است .

-آثار و موفقیت های مرکز در جشنواره تولیدات مراکز استان ها ؟
بالطبع واحد پژوهش مرکز استان مرکزی در طول سال های گذشته این فرصت را غنیمت شمرده و به عنوان تولید کننده آثار پژوهشی جزو مراکزی بوده که آثار کمی و کیفی مناسبی را برای رقابت در جشنواره ها ارسال نموده است که در جشنواره بیست و یکم مراکز که در شهرکرد برگزارگردید از هفت اثر ارسالی این مرکز، شش اثر به بخش داوری نهایی راه پیدا کرد و در نهایت کسب دو دیپلم افتخار و جایزه در بخش اصلی وجنبی وهمچنین دریافت یک لوح شایسته تقدیر حاصل تلاش پژوهشگران مرکز مرکزی در سال 97 بود.
در سال‌جاری نیز با همت مضاعف پژوهشگران مرکز ، چهارده اثر پژوهشی در موضوعات گوناگون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی،  انقلاب اسلامی، دینی و... با استفاده از روشهای گوناگون پژوهشی و با کیفیتی بالا برای حضور در جشنواره بیست و دوم مراکز ارسال گردیده است، که از این آثار سه اثر منجر به تولید، سه اثر پیوست برنامه ای، یک مقاله وهفت اثر پژوهش های علمی و تخصصی بوده است ، که ده اثر بصورت روش مند تهیه و نگارش گردیده است و سه اثر در قالب نظامنامه پژوهش و مقاله براساس شرایط فصلنامه های علمی تنظیم شده اند.