سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد

ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد


ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد
مهدی امینی‌خواه: ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد
امینی خواه معتقد است که ارزشیابی آثار  هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد تا فعالیت و خلاقیت خود را بیشتر کند بنابراین با شروع دوباره جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها قطعا سطح آثار بالا رفته و هنرمندان و نوجوانان مستعد شناسایی می‌شوند.
 
مهدی امینی‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما درباره این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره به هر عنوان که باشد قطعا موثر خواهد بود. جشنواره تولیدکننده برنامه و هنرمندان را مجاب می‌کند که برنامه تولید کنند و یا فیلم بسازند و با یکدیگر به رقابت بپردازند. 
وی افزود: هر جشنواره‌ای در ژانر خود تاثیرگذار است و برای فعالان آن عرصه حائز اهمیت خواهد بود زیرا رقابت باعث رشد و نوآوری می‌شود. جشنواره‌ها و حضور در آنها از نقطه صفر تا صد هنر را فعال می‌کند و نبود آن قطعا باعث سرخوردگی و نزول انگیزه‌ها می‌شود. 
امینی‌خواه اظهار کرد: جشنواره تولیدات استانی باعث شریک شدن تمامی هنرمندان در جای جای ایران شده و استعدادها را شناسایی و با به رقابت گذاشتن آثارشان باعث  بالا رفتن سطح کیفی آثار در تولیدات آنها خواهد شد. جشنواره مراکز به هنرمندان بازگو می‌کند که آثار آنها دیده شده و مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند و هنرمندان و برنامه‌سازانی را که در شهرستان‌ها مهجور واقع شده‌اند را دیده و برای کارشان ارزش قائل می‌شوند. 
وی ادامه داد: جشنواره تولیدات یک طرح و ایده خوبی است که با شروع دوباره آن قطعا سطح آثار بالا رفته و هنرمندان و نوجوانان مستعد شناسایی می‌شوند. ارزشیابی کار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد که فعالیت و خلاقیت خود را بیشتر کند. حضور در جشنواره تشویقی برای پیشرفت است و اگر این رقابت‌ها و جایزه‌ها نباشد به مرور انگیزه‌ها از دست رفته و آثار خوبی تولید نخواهد شد. 
این بازیگر در ادامه بیان کرد: وقتی فرق بین برنامه خوب و بد مشخص نیست و ارزشی به خلاقیت‌ها داده نمی‌شود شاهد افت تولیدات هنری سریال‌ها و فیلم‌‌ها خواهیم بود. 
وی افزود: جوانانی که در مراکز فعال هستند وقتی که آثارشان به رقابت و داوری گذاشته می‌شود تمام توان خود را برای ارائه بهترین کار اختصاص می‌دهند. دریافت جایزه هنرمندان راموظف می‌کند کار بهتر انجام داده و از سوی دیگر سطح مراکز را نیز در تولید آثار بالا می‌برد.