جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد

ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد


ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد
مهدی امینی‌خواه: ارزشیابی آثار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد
امینی خواه معتقد است که ارزشیابی آثار  هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد تا فعالیت و خلاقیت خود را بیشتر کند بنابراین با شروع دوباره جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها قطعا سطح آثار بالا رفته و هنرمندان و نوجوانان مستعد شناسایی می‌شوند.
 
مهدی امینی‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما درباره این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره به هر عنوان که باشد قطعا موثر خواهد بود. جشنواره تولیدکننده برنامه و هنرمندان را مجاب می‌کند که برنامه تولید کنند و یا فیلم بسازند و با یکدیگر به رقابت بپردازند. 
وی افزود: هر جشنواره‌ای در ژانر خود تاثیرگذار است و برای فعالان آن عرصه حائز اهمیت خواهد بود زیرا رقابت باعث رشد و نوآوری می‌شود. جشنواره‌ها و حضور در آنها از نقطه صفر تا صد هنر را فعال می‌کند و نبود آن قطعا باعث سرخوردگی و نزول انگیزه‌ها می‌شود. 
امینی‌خواه اظهار کرد: جشنواره تولیدات استانی باعث شریک شدن تمامی هنرمندان در جای جای ایران شده و استعدادها را شناسایی و با به رقابت گذاشتن آثارشان باعث  بالا رفتن سطح کیفی آثار در تولیدات آنها خواهد شد. جشنواره مراکز به هنرمندان بازگو می‌کند که آثار آنها دیده شده و مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند و هنرمندان و برنامه‌سازانی را که در شهرستان‌ها مهجور واقع شده‌اند را دیده و برای کارشان ارزش قائل می‌شوند. 
وی ادامه داد: جشنواره تولیدات یک طرح و ایده خوبی است که با شروع دوباره آن قطعا سطح آثار بالا رفته و هنرمندان و نوجوانان مستعد شناسایی می‌شوند. ارزشیابی کار هنری سازنده را به تکاپو وا می‌دارد که فعالیت و خلاقیت خود را بیشتر کند. حضور در جشنواره تشویقی برای پیشرفت است و اگر این رقابت‌ها و جایزه‌ها نباشد به مرور انگیزه‌ها از دست رفته و آثار خوبی تولید نخواهد شد. 
این بازیگر در ادامه بیان کرد: وقتی فرق بین برنامه خوب و بد مشخص نیست و ارزشی به خلاقیت‌ها داده نمی‌شود شاهد افت تولیدات هنری سریال‌ها و فیلم‌‌ها خواهیم بود. 
وی افزود: جوانانی که در مراکز فعال هستند وقتی که آثارشان به رقابت و داوری گذاشته می‌شود تمام توان خود را برای ارائه بهترین کار اختصاص می‌دهند. دریافت جایزه هنرمندان راموظف می‌کند کار بهتر انجام داده و از سوی دیگر سطح مراکز را نیز در تولید آثار بالا می‌برد.