سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

استاندار خراسان شمالی: توسعه فنی و کیفی صدا و سیما اقتدار رسانه‌ای نظام را افزایش داده است

استاندار خراسان شمالی: توسعه فنی و کیفی صدا و سیما اقتدار رسانه‌ای نظام را افزایش داده است


استاندار خراسان شمالی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی با توسعه فنی و کیفی طی سال‌های اخیر، اقتدار ایران را در سطح بین‌المللی و در همه عرصه‌ها افزایش داده است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، محمد علی شجاعی در آیین افتتاحیه این جشنواره که بعد از ظهر امروز در بجنورد برگزار شد اظهار کرد: از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر می‌کنیم، همچنین حضور وزیر کشور در این مراسم را مغتنم می‌شماریم.
وی افزود: مردم خراسان شمالی در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشتند و در طول دفاع مقدس، سه هزار نفر شهید را تقدیم اسلام و قرآن کردند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی خاص خود، یکی از مهمترین مناطقی است که گام‌های توسعه را با شتاب بر می‌دارد گفت: این استان بهشت سرمایه‌گذاری است و دلایل بسیاری را بر این این ادعا می‌توان برشمرد که مهمترین آنها نیروی انسانی و منابع خدادادی فراوان هستند.
وی ادامه داد: توسعه پایدار و همه‌جانبه، ویژگی خراسان شمالی است و دلیل آن، انسجام بالا میان اجزای مختلف حاکمیت و مسئولان رده بالای استان است.
شجاعی با اشاره به مشارکت گسترده برای اجرای برنامه‌های توسعه بر مبنای تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: نتیجه همراهی و آرامش موجود در استان و حرکت توام با دانایی و برنامه، تعجب بسیاری از کارشناسان را برانگیخته است.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه متوسط نرخ بیکاری در این استان به سرعت کاهش یافته است افزود: رتبه چهارم ملی از نظر نرخ مشارکت اقتصادی مردم و رتبه دوم از نظر جذب اعتبارات اشتغال‌زایی، جزو افتخارات خراسان شمالی به شمار می‌روند.
وی تاکید کرد: وظیفه داریم در این شرایط و در جو سنگین تحریم‌ها، در کنار یکدیگر باشیم و با تلاش و کوشش و جدیت، گام‌های بلند برای رفاه بیشتر مردم برداریم.
شجاعی با بیان اینکه با وجود همه تهدیدات، از قدرت مردم بهره‌مند هستیم عنوان کرد: قدرت ملی، خون شهدا و تدابیر رهبر حکیم انقلاب، ایران اسلامی را با اقتدار در سطح بین‌المللی پیش می‌برد؛ صدا و سیما باید این سربلندی و عزت را به جهانیان نشان دهد.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به توسعه فنی و کیفی رسانه ملی طی سال‌های اخیر گفت: افزایش شبکه‌های ملی و توسعه شبکه‌های برون‌مرزی، سبب شده است اقتدار رسانه‌ای جمهوری اسلامی هم بسط یابد.
وی تصریح کرد: باید گفت اصحاب رسانه در خراسان شمالی بدون در نظر گرفتن مسائل حزبی و سیاسی، منافع نظام را با هیچ چیز جایگزین نکرده‌اند و از نظر ما جزو بهترین‌های رسانه‌ای کشور هستند.