سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه: آماده حمایت از تولید فیلم و پویانمایی در مورد شخصیت‌های تاریخی کرمانشاه هستیم

استاندار کرمانشاه: آماده حمایت از تولید فیلم و پویانمایی در مورد شخصیت‌های تاریخی کرمانشاه هستیم

 

استاندار کرمانشاه گفت: این آمادگی را داریم که سرمایه‌گذاری و حمایت لازم از تولید فیلم و پویانمایی در مورد شخصیت‌های تاریخی و فرهنگی استان را انجام دهیم.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، هوشنگ بازوند در آیین اختتامیه این جشنواره که در کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: راهبرد اصلی مردم کرمانشاه برای پیشرفت، کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران است، یعنی همان سخن رهبر معظم انقلاب در مورد این دیدار.

وی افزود: بدون مبالغه از ریاست سازمان صدا و سیما و همکاران محترمشان به خاطر خلق این فرصت بزرگ یعنی برگزاری جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی در کرمانشاه تشکر می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به وقوع زلزله و سیل طی دو سال اخیر در کرمانشاه خاطرنشان کرد: با این همه دوباره برخاستن و دوباره ساختن، ویژگی مردم کرمانشاه است.

وی ادامه داد: بعد از زلزله اخیر، با اعتباری بالغ بر 3400 میلیارد تومان، هزاران خانه در کرمانشاه ساخته و تحویل داده شده است، البته این موفقیت یک بازوی مهم داشت یعنی رسانه ملی و رسانه استانی، بنابراین جا دارد قدردان زحمات همه عزیزانمان در شبکه استانی کرمانشاه و سازمان صدا و سیما باشیم.

بازوند با اشاره به بازسازی 17 هزار واحد صنعتی و کشاورزی بعد از زلزله و سیل در کرمانشاه گفت: کار بازسازی در روستاها 96 درصد دارای پیشرفت فیزیکی است و این رقم در واحدهای شهری 70 درصد است.

نماینده عالی دولت در کرمانشاه تصریح کرد: سند‌های آمایش، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید هم در کرمانشاه و با حضور کارشناسان خبره هر حوزه تدوین شده است.

وی با بیان اینکه با قرار گرفتن در مسیر توسعه، فصل به فصل شاهد کاهش نرخ بیکاری در کرمانشاه بوده‌ایم افزود: احیای 154 واحد راکد شده صنعتی، معدنی و کشاورزی و 455 میلیارد تومان تسهیلات ویژه رونق تولید، از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

بازوند با اشاره به رتبه نخست کرمانشاه در پرداخت تسهیلات روستایی خاطرنشان کرد: از همین فرصت استفاده می‌کنیم و اعلام می‌داریم کرمانشاه آمادگی دارد با کمک بخش خصوصی و مراکز تولید انیمیشن، از ظرفیت هنرمندان حاضر بهره‌مند شود و از هنر و تجربه آنها در راستای خدمت کشور و توسعه استان گام بردارد.

استاندار کرمانشاه افزود: باور داریم امروز هنر و صنعت رسانه در قالب‌های متنوع از جمله پویانمایی، می‌تواند ارزش افزوده فراوانی برای کشور داشته باشد؛ انیمیشن یک صنعت است چون موجب اشتغال‌زایی می‌شود و یک هنر است چون موجب به راه افتادن جریان‌های فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های مهم صنعتی، معدنی و کشاورزی در کرمانشاه فراوان هستند گفت: همه این پتانسیل‌ها باید با زبان هنر از جمله پویانمایی و برنامه‌های عروسکی به مردم ایران و جهان معرفی شوند.

بازوند با اشاره به وجود مفاخر تاریخی، هنری و فرهنگی در استان کرمانشاه تصریح کرد: زندگی این افراد سرشار از داستان‌هایی است که می‌تواند زمینه‌ساز تولید انیمیشن باشد، از جمله این شخصیت‌‌ها یارمحمد خان است که در دوره مشروطه به یاری ستارخان شتافت، این آمادگی را داریم که برای تولید سریال و انیمیشن در مورد زندگی این شخص، سرمایه‌گذاری و حمایت لازم را از تولیدکنندگان فیلم و پویانمایی داشته باشیم.