سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

استعدادهای کشف شده در جشنواره آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید می‌دهند

استعدادهای کشف شده در جشنواره آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید می‌دهند


استعدادهای کشف شده در جشنواره آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید می‌دهند
محمد قاریان پور: استعدادهای کشف شده در جشنواره آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید می‌دهند
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش معتقد است که فضای جشنواره‌ها محل بروز و ظهور استعدادهایی است که می‌توانند آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید دهند.
 
محمد قاریان پور مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها‌ی صدا و سیما در مورد تاثیر برگزاری این جشنواره در استعدادیابی جوانان هنرمند مراکز استان‌ها گفت: امروزه یکی از دغدغه‌های اصلی ما در حوزه رسانه گسترده شدن ارتباطات با فیلم‌سازان و هنرمندان سراسر کشور و کشف استعداد‌های بالقوه در مراکز استان‌ها است. بخشی از این دغدغه‌ها را می‌توان با برگزاری چنین جشنواره‌هایی و بروز و ظهور استعدادهای نهفته مرتفع کرد.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها با ایجاد فضای رقابتی می‌تواند باعث رشد و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات رادیو تلویزیونی مراکز شود. به طور کلی استعدادها در فضای رقابت و مسابقه است که بروز و ظهور پیدا می‌کند و اگر هیچ جشنواره و داوری در سال وجود نداشته باشد رخوت و بی‌انگیزشی فضای تولید سازمان را فرا خواهد گرفت.
قاریان پور اظهار کرد: از آنجایی که جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها بزرگ‌ترین مانور رسانه‌ای در سطح کشور است، باید این فرصت را غنیمت شمرد و ظرفیت‌های عظیم فرهنگی هنری و رسانه‌ای مراکز استان‌ها را بزرگ‌ترین گنجینه ملی دانست که می‌توان از دل آن نیروهای خلاق در حوزه رسانه را کشف کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که برگزاری جشنواره تا چه حد می‌تواند در انگیزه‌سازی برای برنامه‌سازان شبکه‌های استانی تاثیرگذار باشد، گفت: امروزه یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در سطح کشور سرمایه‌گذاری در حوزه استعدادیابی و کشف نیروهای رسانه‌ای است. برگزاری این جشنواره‌ها فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه نیروهای مستعد و خلاق را برای مراکز استان‌ها فراهم می‌کند. وقتی برنامه‌سازان جوان فضای ارائه تولیدات خود را دارند و در این فضا به دقت آثار آنها بررسی می‌شود قطعا انگیزه و شور بیشتری در کار خواهند داشت.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش ادامه داد: فضای جشنواره‌ها محل بروز و ظهور استعدادهایی است که می‌تواند آینده درخشانی را برای رسانه ملی نوید دهند. جوانان با اشتیاق و هنرمند زیادی در مراکز مختلف استانی وجود دارند که از فواید جشنواره‌های استانی دیده شدن آنان است.
وی درباره لزوم برگزاری جشنواره تولیدات استانی بیان کرد: با توجه به اینکه جشنواره‌ها محفلی برای تعامل میان برنامه‌سازان و هنر مندان با مسئولان رسانه ملی و مسئولان فرهنگی کشور است از این رو می‌تواند در ایجاد انگیزه برای برنامه‌سازی شبکه‌های استانی بسیار مهم و حائز اهمیت باشد تا هنر مندان در یک فضای آرام رقابتی با یکدیگر به تبادل افکار بپردازند و آثار همدیگر را تماشا کنند و در جلسات نقد و بررسی و کارگاه‌های آموزشی سعی کنند نقاط ضعف‌ها مد نظر قرار گرفته و به نقاط قوت تبدیل شود.
وی ادامه داد: بنابراین با برگزاری جشنواره‌های استانی سطح مراکز به لحاظ تولید کمی و کیفی تولیدات مشخص می‌شود. در این فضا استعدادهایی نو و جوان دیده و شکوفا می‌شوند و ایجاد فضای رقابتی بین استان‌ها باعث ایجاد انگیزه و کار و تلاش بیشتر خواهد شد.