سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

آغاز فرآیند انتخاب آثار پژوهشی منجر به تولید بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز

آغاز فرآیند انتخاب آثار پژوهشی منجر به تولید بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز


به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، کمیسیون پژوهش بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی رسانه ملی، تاکنون دو نشست ویژه با حضور پژوهشگران و کارشناسان حوزه تولید با هدف نحوه ارزیابی آثار پژوهشی منجر به تولید برگزار کرده است.
در این جلسات آثار ارسالی بازنگری شده و مورد نقد و بررسی قرار گرفتند همچنین شاخص‌های ارزیابی برای راهیابی آثار به بخش داوری توسط اعضاء بررسی و اعلام شد.
بر این اساس مقرر شد فقط  آثار پژوهشی که منجر به تولید شده‌اند مورد ارزیابی قرار بگیرند و آثاری که حد نصاب نمره لازم را کسب کنند، به مرحله داوری و نهایی راه یابند.
در نشست دوم، مهندس علیزاده رئیس کمیسیون پژوهش جشنواره بیست و دوم در خصوص ویژگی‌های  ارزیابی آثار پژوهش منجر به تولید این دوره اظهار کرد: علاوه بر توجه به مولفه‌های یک پژوهش بنیادی، شاخص‌های دیگری از جمله قابلیت امکان تبدیل پژوهش به یک برنامه جذاب و مخاطب پسند، مخاطب‌پژوهی، ارائه دیدگاه‌های نو و بدیع،  توجه به ارجاعات و آثار تولیدی و تامینی مرتبط با پژوهش، نحوه پرداخت مناسب و ارائه فرم و ساختار جذاب برای تولید برنامه در داوری این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
گفتنی است حدود ۱۰۰ اثر پژوهشی منجر به تولید به دبیرخانه کمیسیون پژوهش جشنواره بیست و دوم تولیدات مراکز ارسال شده که فرآیند انتخاب آثار برای راهیابی به بخش نهایی داوری شروع شده است.