سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در جشنواره تولیدات استانی حضور پیدا می‌کنند

افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در جشنواره تولیدات استانی حضور پیدا می‌کنند


افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در جشنواره تولیدات استانی حضور پیدا می‌کنند
محمد مسلمی: افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در جشنواره تولیدات استانی حضور پیدا می‌کنند
 
مجری برنامه فیتیله معتقد است که جشنواره تولیدات استانی امکان دیده شدن استعدادهای ناشناخته را فراهم می‌آورد؛ افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند و آثاری ارائه می‌شود که همگان از سطح کیفی و خلاقیت آنها متعجب می‌شوند.
 
محمد مسلمی از مجریان برنامه فیتیله تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما گفت: گروه فیتیله در جشنواره‌های گذشته حضور داشته و من تا حدود زیادی با جشنواره تولیدات استانی آشنا هستم. برنامه‌سازان و هنرمندانی که در مراکز مشغول به تولید برنامه و فعالیت هنری هستند به واقع استعداد‌های ناشناخته‌ای هستند که به دلیل دیده نشدن در حاشیه قرار گرفته‌اند و آثارشان به چشم نمی‌آید.
وی ادامه داد: جشنواره تولیدات استانی امکان دیده شدن این عزیزان را فراهم می‌آورد و افرادی با بضاعت کم و کارهای بزرگ در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند و آثاری ارائه می‌شود که همگان از سطح کیفی و خلاقیت آنها تعجب می‌کنند.
مسلمی افزود: تعامل صورت گرفته در جشنواره باعث دیده شدن این استعدادها شده که باید بعد از جشنواره از آنها حمایت شود و با استفاده از آنها در برنامه‌سازی زمینه تولیدات بهتر حاصل شود. باید از نخبگان جشنواره استفاده کرد تا در سطح ملی در سازمان صدا و سیما برنامه‌سازی کنند و این شاید بتواند مهم‌ترین دستاورد جشنواره باشد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه در مراکز استان‌ها با وجود کمبود امکانات کارهای بسیار خوبی تولید می‌شود، بیان کرد: امکاناتی که در تهران وجود دارد به هیچ عنوان نمی‌توان در مراکز استان‌ها دید. در شهرستان‌ها تولید برنامه با امکانات کم و برآورد مالی بسیار پایین انجام می‌شود و تمام این کمبودها با عشق و علاقه برنامه‌سازان جبران می‌شود‌.
مجری برنامه فیتیله در ادامه گفت: نویسندگان بسیار خوب، با نوآوری و خلاقیت‌های فراوان در استان‌ها حضور دارند که می‌توان از آنها در فیلم‌سازی و ارتقای سطح سریال‌ها استفاده کرد.
وی تاکید کرد: جشنواره نباید فقط به عنوان یک دورهمی برگزار شود و باید هدفمند باشد تا بتواند به این استعدادهای بی نظیر کمک کند تا انها نیز بتوانند هنر خود را به عرصه نمایش در بیاورند و مدیران هم از آنها برای کیفیت بخشیدن به برنامه‌ها، چه در سطح مراکز و چه در سطح ملی استفاده کنند.