سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

امام جمعه بجنورد: وظیفه اصلی رسانه ملی دفاع در جنگ باورها و ارزش‌هاست

امام جمعه بجنورد: وظیفه اصلی رسانه ملی دفاع در جنگ باورها و ارزش‌هاست


امام جمعه بجنورد گفت: دشمنان اسلام و انقلاب جنگ باورها و ارزش‌ها را علیه ما به راه انداخته‌اند و رسالت عظیم رسانه ملی، دفاع در این جنگ نرم است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوی در آیین افتتاحیه این جشنواره که در بجنورد برگزار شد اظهار کرد: خراسان شمالی، گذرگاه مشهد است و در توصیف آن می‌گویند باب الرضا، عبور زائران از این مسیر، نورانیتی را در جان همه به وجود می‌آورد که امیدواریم در این جشنواره هم انعکاس پیدا کند.
وی افزود: هنرمندان مراکز استانی صدا و سیما با دست پر به بجنورد آمده‌اند تا شاهد این دستاوردها باشیم و به این واسطه درس پیشرفت و حرکت فزاینده به سمت قله‌های پیروزی را بیاموزیم.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه استانداری و صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ماه‌هاست برای برگزاری این جشنواره تلاش می‌کنند گفت: شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی برای برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و رسانه‌ای بوده‌ایم.
وی ادامه داد: صدا و سیمای خراسان شمالی توانسته است ظرفیت‌های گسترده‌ای را فراهم کند و امیدواریم با برگزاری جشنواره تولیدات مرکز، شاهد شتاب در این حرکت رو به جلو باشیم.
یعقوبی با اشاره به ویژگی‌ها و آثار جشنواره تولیدات مراکز گفت: شناخت بهتر استان‌های میزبان و معرفی بیشتر آنها یکی از این برکات و سرمایه‌ای اجتماعی است، دیگر اینکه استان‌های میزبان با حضور اهالی رسانه و فرهنگ، شخصیت جدیدی پیدا می‌کند، شخصیتی که لازم است همه ایرانیان و بلکه همه جهانیان آنها را ببینند.
امام جمعه بجنورد تصریح کرد: رسانه ملی رسالتی بزرگ بر دوش دارد که در واقع همان جهاد فرهنگی است، در دوره‌ای که جنگ نرم گسترده‌ای علیه ارزش‌های دینی و ملی ما به راه افتاده، نیازمند جهادی فراگیر هستیم، باید زمان‌شناس باشیم تا بتوانیم در مقابل رخدادهای روزگار آماده باشیم.
وی با بیان اینکه جنگ باورها، ارزش‌ها و رفتارها علیه ما به راه افتاده است گفت: تهاجم فرهنگی در سه حوزه توسط دشمنان دنبال می‌شود، در حوزه باورها و ارزش‌ها، هدف دشمن توسعه واگرایی از ارزش‌های دینی و همگامی با ارزش‌های غربی است و کسانی می‌توانند در این زمینه دفاعی جانانه داشته باشند که در آموزش و پرورش و آموزش عالی، وظیفه تربیت نسل آینده را بر عهده دارند و البته هنرمندان صدا و سیما هم در این حوزه تاثیر بسزایی خواهند داشت.
یعقوبی شبهه‌افکنی و شهوت‌آفرینی را از جمله راهکارهای دشمنان دانست و تصریح کرد: این دو گرداب، هر که را در خود داخل کنند، به سختی رها خواهند کرد بنابراین باید در همین حوزه‌ها به دفاع بپردازیم.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد افزود: در جنگ نرم، نمادها و نمودهای دینی ما نیز نشانه گرفته شده است، معماری، سبک موسیقی، پوشش، تغذیه و هر آنچه به ذهن برسد در حوزه تغییرات بنیادی دشمنان قرار دارد بنابراین باید کاری کنیم کارستان و با استفاده از ظرفیت رسانه ملی، جلوی جریان قهرمان‌های بدلی به داخل جامعه خود را بگیریم و از گسست نسل‌ها جلوگیری کنیم.
وی تصریح کرد: در سیل اوایل امسال و زلزله سال گذشته، برخی استان‌ها آسیب‌هایی دیدند، پیشنهاد می‌کنیم استان‌هایی که از بلایای طبیعی آسیبی ندیده‌اند، همت کنند و واحدهای روستایی را در استان‌هایی که دچار حادثه شده‌اند بسازند و به مردم هدیه کنند.