سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

امام جمعه همدان

پیشرفت پویانمایی ایرانی در راستای حمایت از تولیدات داخلی است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: پیشرفت چشمگیر هنرمندان ایرانی در حوزه تولید آثار پویانایی، مصداق بارز حمایت از تولیدات داخلی است.

به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، آیت‌الله غیاث‌الدین طاها محمدی در مراسم افتتاحیه این جشنواره که در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد اظهار کرد: جشنواره پویانمایی، رویدادی فاخر و ارزشمند برای همه مردم ایران به ویژه قشر کودک و نوجوان به شمار می‌رود و دارای تاثیرگذاری بالایی در حوزه تولیدات انیمیشن خواهد بود.

وی افزود: برای سال‌ها، برنامه‌های مخصوص کودکان و نوجوانان توسط بیگانگان و حتی دشمنان ما تولید می‌شدند و این مسئله رنج‌آور بود چرا که آنها اهداف و نقشه‌های خود را در اینگونه آثار مد نظر قرار می‌دهند ولی امروز به برکت رهبری‌های حکیمانه امام خمینی(ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و خون شهدا، شاهد تلاش گسترده مدیران و هنرمندان در رسانه ملی و دیگر مراکز برای تولید آثار پویانمایی هستیم به گونه‌ای که دیگر نیازی به تولیدات خارجی در این زمینه نداریم و حتی بزرگسالان هم مخاطب اینگونه آثار هستند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با اشاره به ویژگی‌های این استان در حوزه‌های مختلف هنری و فرهنگی عنوان کرد: از همه افرادی که برای کسب میزبانی جشنواره پویانمایی تلاش کرده‌اند به ویژه مدیرکل صدا و سیمای مرکز، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: هدف ایران اسلامی در همه ابعاد، خودکفایی و استقلال بر اساس دستورات اسلام ناب محمدی است، ایرانیان دارای استعداد درخشانی در حوزه‌های مختلف هستند و پویانمایی هم از این مسئله مستثنی نیست.

طاها محمدی با بیان اینکه نباید وابسته به بیگانگان باشیم خاطرنشان کرد: این قضیه باید بر عکس باشد و دیگران، در حوزه‌های مختلف از جمله هنر و رسانه، به مسلمانان نیاز داشته باشند.