سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

امیدواریم نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم

امیدواریم نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم


امیدواریم نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم
 
مسلم رحیمی: امیدواریم نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم
 
مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان گفت: امیدواریم که بتوانیم در برگزاری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما حق مطلب را ادا کنیم و نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم.
 
مسلم رحیمی مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما درباره اهمیت میزبانی جشنواره و فرصتی که این میزبانی برای استان فراهم کرده گفت: طبعا این رویداد بزرگ فرهنگی و رسانه‌ای واجد ویژگی‌ها و مختصاتی است که آن را به یک فرصت مغتنم برای میزبان و برگزارکننده تبدیل می‌کند و از آن جمله می‌توان به چهار ویژگی اشاره کرد.
وی افزود: اولین ویژگی مربوط به نقش رسانه است که ضریب انعکاس و بازتاب هر برنامه‌ای را به صورت تصاعدی افزایش می‌دهد، حال اگر این برنامه رخداد عظیمی در قالب شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مربوط به همه استان‌ها و مراکز کشور باشد این ویژگی مضاعف خواهد بود، چرا که در این جشنواره به نوعی همه استان‌های کشور با تمام ظرفیت‌های بومی و توانمندی‌های هنری درگیر رقابت هستند و نتایج آن را نخبگان فرهنگی و هنری و عموم مردم استان‌ها و مخاطبان شبکه استانی دنبال می‌کنند و این به معنای یک مخاطبه و مرابطه گسترده بین جشنواره، میزبان آن و همه جمعیت مخاطب شبکه‌های استانی است.
رحیمی ویژگی دوم را جذابیت و محبوبیتی دانست که در ذات هنر و فعالیت‌های هنری نهفته است و ادامه داد: ویژگی سوم حضور جمعیت قابل توجهی از مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان عرصه رسانه است که فرصت این جشنواره را برای استان خوزستان مضاعف می‌کند تا با بهره‌گیری از آن بار دیگر گوشه‌ای از ظرفیت‌های عظیم و کم‌نظیر این خطه خونگرم ایران اسلامی را به منصه ظهور برساند.
مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان ویژگی دیگر را مربوط به حس علقه و ارتباط و پیوند قلبی عمیقی که بین خوزستان و همه ملت بزرگ ایران اسلامی وجود دارد دانست و گفت: خوزستان برای هر ایرانی نماد استواری، مقاومت و خط مقدم دفاع از کیان و حیثیت کشور پهناور و عزیزمان است که به تعبیر حضرت امام خمینی قدس ا... نفسه الزکیه : «دین خود را به اسلام ادا کرده است» استانی که قطب صنعت و اقتصاد و کشاورزی کشور است.
وی در ادامه تاکید کرد: بی‌تردید میزبانی جشنواره نوزدهم که با عنایت ریاست سازمان و نگاه مشرف و دقیق دکتر دارابی معاون امور استان‌ها و البته استقبال خوب مسئولان استان به خوزستان سپرده شده است، با همه ویژگی‌هایی که در این اقدام بزرگ فرهنگی، رسانه‌ای و همچنین در وجود این قطعه ارزشمند از ایران عزیز وجود دارد، زمینه‌ای متقابل خواهد بود تا به فضل الهی هم شاهد برگزاری جشنواره‌ای شکوهمند و متفاوت باشیم و هم نگاه دیگر نخبگان و فرهیختگان کشور به سوی کربلای ایران معطوف گردد و محملی برای شکوفایی بیشتر عرصه‌های بی شمار توسعه و پیشرفت در استان خوزستان باشد.
رحیمی در مورد برنامه‌ها و اقداماتی که برای برگزاری جشنواره صورت گرفته، گفت: بحمدالله بلافاصله پس از اجابت درخواست خوزستان برای میزبانی، از سوی ریاست محترم سازمان و معاون محترم امور استان‌ها، فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای استقبال از این جشنواره و برگزاری هر چه بهتر آن شکل گرفت که از آن جمله می‌توان به شکل‌گیری جریان فرهنگی و رسانه‌ای در قالب جشن‌های شهرستان همزمان با حلول ماه ربیع‌الاول و در پیشواز برگزاری جشنواره نوزدهم در همه شهرستان‌های استان پهناور خوزستان اشاره کرد که این جشن‌ها هر روز به صورت مستقیم از شبکه خوزستان پخش می‌شود.
وی ادامه داد: اقدام دیگر تشکیل ستاد استان برگزاری جشنواره نوزدهم و تمهید تمام مقدمات و شرایط لازم است. از سوی استاندار محترم خوزستان نیز نماینده ویژه و تام‌الاختیاری برای پیگیری و هماهنگی‌های لازم در این زمینه منصوب شده است. برپایی نمایشگاه متنوعی در حاشیه برگزاری جشنواره و پیش‌بینی برنامه‌های متنوع فوق برنامه حال و هوای دیگری به جشنواره نوزدهم خواهد بخشید.
مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان در پایان اظهار کرد: در یک کلام می‌توان گفت عزم بلند و همت بزرگی در همکاران عزیز ما در مرکز خوزستان و نیز سایر مسئولان و مردم شریف استان برای میزبانی ویژه از جشنواره ایجاد شده است و امیدواریم همان‌گونه که خوزستانی‌های خونگرم و با صفا معروف و مشهور به میهمان‌نوازی هستند، بتوانیم در برگزاری این رویداد بزرگ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حق مطلب را ادا کنیم و نماینده عظمت و بزرگی خوزستان باشیم.