سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

انیمیشن های تلویزیونی روند رو به رشدی دارند

انیمیشن های تلویزیونی روند رو به رشدی دارند

 

سیاوش زرین آبادی فیلمساز انیمیشن در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی بیان کرد: آنچه که در وهله نخست برای من جالب است گسترش تولید انیمیشن در استان های مختلف بود و اینکه از تمرکزی که روی تهران وجود داشته، گسترده جغرافیایی تولیدات نوید بخش این است که فضای تولید انیمیشن در سطح کشور گسترده شده است. از این رو تعداد بیشتری از علاقه مندان و متخصصان انیمیشن می توانند در این زمینه فعالیت کرده و استعداد خودشان را بروز بدهند.

وی ادامه داد: آنچه که باعث شد احساس خوبی از دیدن آثار داشته باشم این است که کارها در حد خوب و متوسط بودند که در نوع خود حسن بزرگی است. ضمن اینکه توسعه کیفی و کمی آثار نویدبخش تولیدات خوب انیمیشن تلویزیونی است. در این میان آثاری هم بودند که از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار بودند و از نظر فرم، محتوا و بعد تصویری می توان آینده درخشانی را برای انیمیشن متصور شد.

عضو هیئت انتخاب آثار بخش پویانمایی سریال و مجموعه اضافه کرد: با این هشدار که کم شدن تولیدات انیمیشن های تلویزیونی در استان ها ممکن است این روند رو به رشد را با کندی روبرو کند. چون بودجه ای که به این منظور تزریق شده بود، باعث تولید کارهای خوبی شد که اگر این بودجه کمتر شود، باعث سرخوردگی تولیدات شده و خروجی خوبی نخواهد داشت.

زرین آبادی همچنین درباره تاثیر چنین جشنواره ای هم تاکید کرد: مسلم است که هر جشنواره ای با هر هدفی می تواند انگیزه ایجاد کند. چون صاحبان آثار با این تفکر اثری خلق می کنند که قرار است مورد قضاوت و رقابت قرار بگیرند. ضمن اینکه برگزاری یک جشنواره اختصاصی می تواند انیمیشن تلویزیونی را از حالت جنبی و حاشیه ای بیرون آورده و در کانون قضاوت و نظارت قرار بدهد که نقطه عطفی محسوب می شود.