سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

انیمیشن و پویانمایی از مهم ترین دستاوردهای هنری سال های اخیر است

انیمیشن و پویانمایی از مهم ترین دستاوردهای هنری سال های اخیر است

 

این دستاورد هنری ، تاثیر عمیقی  در شکل گیری باور بسیاری  از افراد جامعه بویژه کودکان و نوجوانان داشته و عامل مهمی در پذیرش سبک زندگی آنان در آینده خواهد بود.

انیمیشن با جذابیت های رنگی ،سمعی و بصری بسیاری که دارد این روز ها از مهمترین ابزار انتقال فرهنگ از سوی جوامع غربی به کشور های دیگر است و از آنجا که کودکان و نوجوانان هر جامعه آینده آن جامعه را ساخته و با باور های خود چشم انداز فردای کشور را شکل می دهند ،  هدف اصلی حمله های روانی و  جنگ نرم دشمنان هستند .

در  این میان نقش متولیان هنر و رسانه ها بویژه صدا و سیما به عنوان رسانه ای فراگیر ، بسیار  مهم و تاثیرگذار است. رسانه ملی می تواند با تولید انیمیشن  متناسب با نیاز های جامعه   در قالب های جذاب و حرفه ای ، مفاهیم انقلابی و دینی را به بهترین شکل ممکن به مخاطبین و جامعه هدف  منتقل نماید .

صدا و سیمای مرکز ایلام در کنار سایر مراکز ، به فراخور اهمیت این پدیده نوظهور ،در سالهای اخیر توجه ویژه ای به ساخت انیمیشن و پویانمایی داشته و هم اکنون واحد انیمیشن رسانه استانی مرکز ایلام، با استفاده از نیروهای توانمند این مرکز در حال ساخت آثاری متناسب با ریشه های فرهنگی و و اعتقادی مردم استان است.

بدون شک ، اولین  جشنواره انیمیشن و پویانمایی که به تدبیر ریاست محترم سازمان صدا و سیماهمت و تلاش معاون محترم امور استانهای رسانه ملی برگزار می شود ، اقدام ارزنده  ایست که در کنار فراهم کردن زمینه آشنایی انیمیشن سازان با اصول حرفه ای این رشته ، موجب ایجاد رقابت سالم میان تولید کنندگان این حوزه ، شناسایی استعدا دها و کشف نیرو های نوظهور است .

صدا و سیمای مرکز ایلام نیز با دو اثر پویانمایی با موضوعات دفاع مقدس و فلسطین در نخستین جشنواره انیمیشن و پویانمایی شرکت کرده و توان هنرمندان خود را در زمینه ساخت انیمیشن و پویانمایی در کنار سایر هنرمندان شرکت کننده محک خواهد زد.

علیرضا شیروی مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام