سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره و دیدن آثار جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد

برگزاری جشنواره و دیدن آثار جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد


برگزاری جشنواره و دیدن آثار جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد
مهدی نورمحمدی: برگزاری جشنواره و دیدن آثار جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد
کارگردان مستند «درپناه بلوط» معتقد است که برگزاری جشنواره و دیدن آثار جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد و حضور این جوانان در مراکز استان‌ها بعد از دیده شدن در جشنواره‌ها، انگیزه‌ای است برای سایر همکاران و برنامه سازان مراکز.
 
مهدی نورمحمدی برنده سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی و هنری برای مستند «در پناه بلوط» از سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و تندیس فیروزه‌ای بهترین فیلم مستند بلند از هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما ضمن بیان اینکه بالاترین مزدی که می‌توانستم برای آثارم دریافت کنم توفیقی است که در جشنواره‌ها کسب کردم، گفت: همواره حضور در جشنواره‌ها برای من لذت بخش بوده است، چرا که جشنواره‌ها مکان‌هایی هستند که در آنجا می‌توان هنرمندان خوبی را ملاقات کرد و ایده‌های خوبی در خلال جشنواره‌ها شکل می‌گیرد.
وی ادامه داد: آثار خوبی را می‌توان برای اولین بار در جشنواره‌ها دید، پس برگزاری جشنواره‌ها بخصوص جشنواره تولیدات مراکز مجالی است برای شکوفایی جوانان مراکز استان‌ها، جوانان با تجربه‌ای که نیازمند دیده شدن و حمایت مادی و معنوی هستند.
کارگردان مستند «در پناه بلوط» تصریح کرد: تشویق یکی از راهکارهای تولید آثار خوب است، عمدتا در مراکز استان‌ها جوانان تحصیل کرده و بااستعدادی هستند که اگر مجالی برای آنها فراهم شود و از حمایت مادی و معنوی سیمای استان‌ها بهره‌مند شوند، می‌توان شاهد خلق آثار خوبی از این عزیزان باشیم. 
وی افزود: برگزاری جشنواره و دیدن آثار این جوانان می‌تواند نگاه‌ها را به سمت آنها سوق دهد و از طرفی آثار این برنامه‌سازان که با معیار جشنواره‌ها تولید می‌شود کیفیت رسانه ملی را ارتقا می‌بخشد. حضور این جوانان در مراکز استان‌ها بعد از دیده شدن در جشنواره‌ها، انگیزه‌ای است برای سایر همکاران و برنامه سازان مراکز. 
این مستندساز اظهار کرد: حضور افراد جایزه بگیر و موفق در مراکز استان‌ها امید را در دل بقیه افراد زنده می‌کند چرا که سایر برنامه‌سازان هم به این خودباوری می‌رسند که می‌شود آثار خوب ساخت و جایزه هم دریافت کرد.
وی در ادامه بیان کرد: به نظر من تلویزیون باید نگاه متفاوت‌تری نسبت به افرادی که آثار خوب تولید می‌کنند داشته باشد، چه در برآوردهای مالی و چه در حمایت معنوی و معرفی آنها به جامعه. حمایت از افراد موفق، باعث ایجاد انگیزه در سایر برنامه‌سازان می‌شود.
نورمحمدی ادامه داد: جشنواره تولیدات مراکز مجالی برای دیده شدن برنامه‌سازان مراکز استان‌ها است، برنامه‌سازان روتینی که معیار ارزیابی آثارشان جشنواره تولیدات مراکز است. جشنواره تولیدات مراکز برای تلویزیون بسیار حائز اهمیت است چرا که با وجود این جشنواره رقابت و کیفیت در تلویزیون فراموش نمی‌شود.