سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

برگزیدگان الگویی برای سایرین می‌شوند و تولیدات مراکز به حد استاندارد می‌رسد

برگزیدگان الگویی برای سایرین می‌شوند و تولیدات مراکز به حد استاندارد می‌رسد


برگزیدگان الگویی برای سایرین می‌شوند و تولیدات مراکز به حد استاندارد می‌رسد
مرتضی حیدری: برگزیدگان الگویی برای سایرین می‌شوند و تولیدات مراکز به حد استاندارد می‌رسد
مجری و گوینده خبر رسانه ملی بر این اعتقاد است که برگزیدگان جشنواره الگوی سایر فعالان این عرصه می‌شوند و در نتیجه تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما به حد استاندارد می رسد.
 
مرتضی حیدری مجری و گوینده خبر رسانه ملی در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما گفت: بخش خبر از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در جشنواره حضور دارد، یکی از دستاوردهای بزرگ تلویزیون و رادیو بخش‌های خبری است که باعث اطلاع رسانی به مخاطبان می‌شود. 
وی اهمیت جشنواره را جدای از قدمت، در نقشی دانست که باعث تحقق و دستیابی به اهداف تعیین شده می‌شود و گفت: ذات و کارکرد جشنواره تولیدات مراکز احیاء و شکوفایی استعدادهای جوان از یک‌سو و پرداختن به ظرفیت‌های شبکه‌های استانی از سوی دیگر است. جشنواره زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا برنامه‌سازان استانی در یک رقابت سالم و حرفه‌ای توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.
حیدری افزود: یکی از مولفه‌هایی که همیشه مد نظر بوده است و اهمیت فراوان دارد توجه به ویژگی‌ها و نیازهای بومی در ساخت و تولید برنامه است. جشنواره کمک می‌کند تا استعدادهای بومی و خصلت‌های منطقه‌ای به  رقابت گذاشته شده و خودی نشان دهند. جشنواره باعث می‌شود که نیازهای شبکه‌های استانی شناسایی شوند و بر اساس آنها برنامه‌های این شبکه‌ها تولید شوند. 
وی تصریح کرد: گزینش و انتخاب آثار برگزیده در بخش‌های مختلف باعث می‌شود تا برگزیدگان الگویی برای سایرین باشند و تولیدات در  مراکز به حد استانداردها برسند.
وی در پایان گفت: جشنواره تولیدات استانی می‌تواند علاوه بر اینکه منجر به بالا بردن شاخص‌های کیفی برنامه‌سازی می‌شود،  نقش موثری در برقراری عدالت رسانه‌ای در قلمرو فعالیت‌های سازمان صدا و سیما  داشته باشد.