سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

بهرام عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان

بهرام عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان

 

جشنواره تولیدات استانی صداو سیما که زمینه ساز معرفی ظرفیت ها ، پتانسیل ها و معرفی صنعت گردشگری استان های کشور می باشد از جمله جشنواره‌های با سابقه در این سازمان است که با اهدافی‌ چون رقابت سازنده میان برنامه‌سازان ، انتخاب آثار برتر برنامه‌سازی ، تشویق هنرمندان و ارزیابی کمی و کیفی تولیدات مراکز استان‌ها وهدایت تولیدات سال‌های بعد در مسیر رویکردهای اساسی و چشم انداز افق رفیع رسانه برگزار می شود.

جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها یک حرکت بزرگ فرهنگی در سطح کشور به شمار می رود که زمینه حضور هنرمندان در سطح استان و فرصتی را برای شناسایی استعداد ها، آموزش و انتقال تجربه ها فراهم می نماید.
معرفی فرهنگ ها ، آداب و رسوم و ویژگی های قومی و زبانی هر استان در کشوری که تنوع فرهنگی ، بومی ، مذهبی و حتی اقلیمی زیادی دارد ، این فرصت را به صداوسیما داده است تا بتواند به سبکی نوین و جذاب به این مهم بپردازد و از این ویژگی های غنی فرهنگی در راستای آموزش نسل جوان ، تقویت هویت و مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب گام بردارد.
در این جشنواره ها باید شرایطی فراهم شود تا به بهانه آن ، برنامه های جنبی مختلف آن همچون سخنرانی مسئولان ، نخبگان و ... در بین مردم همان استان میزبان ، برگزار شود تا این نزدیکی و پویایی بین مردم و رسانه نمود زیباتری داشته باشد.
امید است درآینده نزدیک شاهد ارتقاء سطح کمی و کیفی آثار و تولیدات مراکز استانها ، تعامل مخاطب و رسانه و رشد و معرفی هنرمندان در زمینه های مختلف باشیم.

بهرام عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان