سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

به افق جشنواره مراکز استان های صدا و سیما

به افق جشنواره مراکز استان های صدا و سیما

 

وَمِنْ آيَاتِهِ خَلْقُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاخْتِلَافُ أَلْسِنَتِكُمْ وَأَلْوَانِكُمْ  إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِلْعَالِمِينَ(22 سوره روم)

و یکی از آیات (قدرت) او خلقت آسمانها و زمین است و یکی دیگر اختلاف زبان ها و رنگ های شما آدمیان، که در این امور نیز ادله‌ای (از صنع و حکمت حق) برای دانشمندان عالم آشکار است.

بی شک شبکه های استانی یکی از ابزار و وسائل توسعه فرهنگ و ترویج حوزه فرهنگ ها در جامعه است. هر یک از اقوام ایران با توجه به قدمت، سوابق فرهنگی و بومی و نقش آن ها در توسعه پایدار می توانن کتابی گویا در جهت معرفی ایران اسلامی باشند هر گوشه آن سرزمین کهن پر است از ارزش ها و فرهنگ هایی که می توانند ایران را به عنوان کشوری عمیق در فرهنگ، گسترده در جغرافیا، خلاق در علم و دانش توسعه یافته در اقتصاد معرفی کند. و امروز جشنواره تولیدات مراکز استان ها تمام آنچه را که در عمق خاک پاک زر خیز ایران اسلامی وجود دارد را به عنوان برترین ها معرفی می کند. هر یک از ابعاد وجودی این کشور که در عمق تاریخ ریشه دارد در ایامی گوناگون ظهور و بروز پیدا می کند و این رنگین کمان فرهنگی از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین و از شرقی ترین تا غربی ترین ایران را چون گوهری ارزنده و تابناک به رخ هنرمندان جهان کشیده می شود. ایران این مهد تمدن، فرهنگ و دانش را در جشنواره تولیدات مراکز استان آن گونه که هست خواهیم دید.

همیشه جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما، موجب زمینه سازی و ایجاد ظرفیت ها و معرفی بهشت گردشگری ایران و رفع نواقص و موانع در تولیدات صنعتی در تولیدات رادیویی و تلویزیونی خواهد شد. گرچه دستان خلاق و هنرمند برنامه ساز باز است اما می توانند باعث شکوفایی، کشف و معرفی استعدادهای فعال و خلاق نیز گردند و فرصت دیده شدن را برای همه کسانی که دوست دارند به فرهنگ و هنر بومی و ملی خدمتی کنند را فراهم کند.

پس جشنواره تولیدات مراکز استان ها فرصت دیده شدن خلاقیت ها و شکوفایی جوانان علاقمند به فرهنگ و هنر بومی و بروز استعدادهای استانی و خلاصه دیدن رنگین کمان ایران از شرق تا غرب  و از جنوب تا شمال است.

دکتر مصطفی توکلیان مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان