سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب جشنواره بسیار مثبت و ارزنده است

تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب جشنواره بسیار مثبت و ارزنده است


تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب جشنواره بسیار مثبت و ارزنده است
 
سید حسین ناظر: تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب  جشنواره بسیار مثبت و ارزنده است
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر تاثیر آموزش‌ها و انتقال تجارب جشنواره‌های صدا و سیما را در جذب، نگهداشت و افزایش رضایتمندی مخاطب بسیار مثبت و ارزنده دانست.
 
سید حسین ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها با اشاره به ضرورت چاپ کتاب و یا ساخت برنامه از جلسات جشنواره‌ها گفت: مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان شبکه‌های استانی باید به نقش ارزنده و تأثیرگذار آموزش‌ها و انتقال تجارب به هنگام گپ و گفت‌ها در اوقات آزاد جشواره اعم از فرصت‌های بین کمیسیون‌ها، فوق برنامه‌ها و رفت و آمدها توجه داشته و برای ثبت و ضبط آن برنامه‌ریزی کنند.
وی با اشاره به فعالیت حدود 70 شبکه رادیویی و تلویزیونی محلی و استانی بعنوان «سازمان دوم» رسانه ملی گفت: برای توسعه همه جانبه و پایدار و رسیدن به اهداف سپهر رسانه‌ای و قرارگاه جنگ نرم نقش شبکه‌های استانی با گرایش اطلس جامع فرهنگی کشور نقشی بی بدیل، کارگشا و پیروزمندانه است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر در خصوص جشنواره و اهداف آن بیان کرد: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها از قدیمی‌ترین و بزرگترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور و یکی از رویش‌ها و زایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
وی از جشنواره به‌عنوان تجلی‌گاه «هیأت‌های اندیشه‌ورز»  در حوزه فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌ها، محلی برای دستیابی به آخرین یافته‌های رسانه‌ای، کنکاش و داوری در اندیشه‌ها و خلاقیت‌ها، محل شناسایی و جذب استعدادها و سرمایه‌های آینده برای بروز و ظهور رسانه‌ای و جلوه‌گری فرهنگ ایرانی اسلامی نام برد.
ناظر در پاسخ به این پرسش که جشنواره تا چه حدی می‌تواند در ایجاد انگیزه برای برنامه‌سازان شبکه‌های استانی تأثیرگذار باشد، گفت:  انگیزه‌ها و تشویق‌های مادی معمولا زودگذر و فراموش‌شدنی است، اما انگیزه‌های معنوی و روحی، پایدار و جاودانه خواهد ماند.
وی همچنین ارتقاء روحیه یادگیرندگی و یاددهندگی، رشد و بالندگی فکری و هنری، افزایش اعتماد به نفس، ایجاد حس مسئولیت و رقابت‌پذیری و رفاقت‌پذیری، دیده شدن و نامدار شدن بی نام و نشان‌ها، روز آمدی و آشنایی با شیوه‌های نوین رسانه‌ای و فرصتی برای عرضه بهترین‌ها را از جمله عوامل ایجاد انگیزه‌های معنوی برای شرکت‌کنندگان جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها برشمرد.