سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جذاب ترین و اثرگذارترین قالب برنامه های تلویزیونی در دنیای امروز تولیدات انیمیشن است

جذاب ترین و اثرگذارترین قالب برنامه های تلویزیونی در دنیای امروز تولیدات انیمیشن است

 

 عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان برگزاری جشنواره پویا نمایی را گام موثری در مجموعه تمهیداتی دانست که نتیجه نهایی آن ، هم افزایی توانمندی های انیمیشن سازان مراکز می شود.

مدیرکل مرکز اصفهان با بیان اینکه الگوپذیری مخاطبان كودك و نوجوان از شخصیت های کارتونی است افزود: اسطوره و قهرمان های درون انیمیشن ها به عنوان نمادها و مبلغان تهاجم  فرهنگی در خدمت اهداف جنگ نرم دشمن قرار گرفته اند و تلاش می کنند سبک زندگی غربی را در تار و پود فکری مخاطبان کودک و نوجوان جای دهند و از همان ابتدا هنجارهای متناسب با فرهنگ غرب را جايگزین اسلام ناب و ارزشهای متعالی انسانی و انقلابی نمایند ، لذا جشنواره های پویانمایی با برخورداری  از سنت‌ها ، فرهنگ‌ها و ظرفیت بی بدیل تمدن‌ساز در گوشه گوشه ایران اسلامی و با جریان سازی فرهنگی سنت‌های پایدار درمقابل با خرده هنجارهای غربی که منشاء به هم ریختگی هارمونی فرهنگی هستند ، می ایستد و باید قدردان این سیاست راهبردی بود و  به سیاستگذاران و دست‌اندرکاران آن به‌ ویژه معاونت محترم استان‌ها دست مریزاد گفت.

عبدالحسینی بستر سازی برای مهیا کردن امکانات سرمایه گذاری در مراکز استانی درخصوص تولیدات انیمیشن ، ایجاد زمینه ای برای تشویق هنرمندان استانی موفق در عرصه انیمیشن و تقدیر از آنها ، هم اندیشی مراکز در جهت دستیابی به راهکارهایی برای افزایش توانمندی انیمیشن سازی و ارائه طرح های جدید و آشنایی با وضعیت انیمیشن سازی مراکز و حجم امکانات و توانمندی ها آنها را از دیگر محاسن برگزاری جشنواره های پویانمایی برشمرد.

وی در ادامه با اظهار امیدواری به اینکه درآینده نزدیک شاهد رشد هرچه بیشترکیفی وکمی ساخت آثارو به دنبال آن کسب موفقیت بیشترهنرمندان باشیم افزود: خوشبختانه انیمیشن های تولید شده در این مرکز تا کنون رتبه های خوبی را کسب کرده اند و هم اکنون نیز چندین طرح برای ساخت انیمیشن در حال تولید می باشد.

انیمیشن های تولیدی مرکز اصفهان:

انیمیشن "هزار و یک داستان" مجموعه است که تولید آن از سال 1388 آغاز شده و همچنان ادامه دارد. این مجموعه با هدف ترویج کتابخوانی و آشنایی با کتاب برای کودکان تولید میشود. تا کنون بیش از 70 قسمت از این پروژه در تلویزیون ملی ایران ساخته شده است و تولید آن همچنان ادامه دارد.

برخی از قسمت های مجموعه انیمیشن هزار و یک داستان تولید شده :

کوچولولو ، مهمان ماه ، مترسک موش پرنده ، پری چه کسی را با خود برد ؟ ، به ماه نگاه کن ، پسته خندان ، سنگ های آرزو و...

برخی از قسمت های مجموعه انیمیشن هزار و یک داستان در دست تولید :

قایق شماره پنج ، نمیترسم نمی ترسم ، الان الان بر می دارم ، آقای خاش خاشی ، آقای قاپ قاپی ، آدامس چهارشنبه های خوشبختی ، قصه موزی که می خندد و ...

مجموعه انیمیشن "کلنگستان" با موضوع میراث فرهنگی ، انیمیشن "کلاس نقاشی" و انیمیشن کوتاه "انتخاب" باموضوع ۹ دی ، انیمشن سه بعدی "دیدار" با موضوع امام خمینی (ره)و...