سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره‌ در سرنوشت جوانان تاثیر دارد

جشنواره‌ در سرنوشت جوانان تاثیر دارد


جشنواره‌ در سرنوشت جوانان تاثیر دارد
حسن اکلیلی: جشنواره‌ در سرنوشت جوانان تاثیر دارد 
 
بازیگر مطرح تئاتر و تلویزیون معتقد است که جشنواره‌ به دلیل اینکه موجب دیده شدن جوانان و شناخته شدن آنها می‌شوند در سرنوشت هنرمندان جوان تاثیر به سزایی دارد.
 
حسن اکلیلی در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما در مورد تاثیر جشنواره در شناخت استعدادهای فیلمسازهای مراکز استان‌ها گفت: در کل تولیدات فرهنگی چه در بخش‌های سینمایی و چه در تئاتر، وقتی بحث شهرستان‌ها به میان می‌آید می‌بینیم که شهرستان‌ها قدری مظلوم واقع شده و کمتر دیده شده‌اند.
وی ادامه داد: جشنواره تولیدات زمان خوبی برای همه استان‌ها و مراکز استان‌ها است که نشان می‌دهد بعضی از شهرستان‌ها چه توانایی‌های دارند. این جشنواره‌ها اتفاقات خوبی برای همه است زیرا بچه‌ها با امکانات محدود و چنگ و دندان، کارهای خوبی را تولید کرده‌اند تا به منصه ظهور برسد، دیده شود و قضاوت شود.
این بازیگر اصفهانی اظهار کرد: برگزاری جشنواره کار خوب و زیبایی است، ولی منصفانه‌اش این است که وقتی قرار است چنین اتفاقی صورت بگیرد، کارها را دسته‌بندی کنند و ببینند با چه مقدار بودجه دست به چنین کارهایی زده‌اند. 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره‌ها بسیار بسیار کار معقولی است، گفت: هر جشنواره‌ای که اتفاق بیفتد خوب است زیرا به آثار شرکت‌کنندگان در جشنواره‌ها نگاهی می‌شود که باعث تشویق و سرنوشت‌سازی برخی از جوانان شده و موجب کشف و دیده شدن آنها می‌شود؛ حتی برخی از کارگردان‌های معروف نیز از همین جشنواره‌ها شناخته و کشف شده‌اند. اگر به این جشنواره‌ها دقت و نگاه بیشتری شود و منصفانه ارزیابی شود، خروجی بهتری خواهد داشت.