سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره بهترین مکان برای تبادل اطلاعات است

جشنواره بهترین مکان برای تبادل اطلاعات است


جشنواره بهترین مکان برای تبادل اطلاعات است
سید جواد ماهری: جشنواره بهترین مکان برای تبادل اطلاعات است
داور بخش خبر نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما معتقد است که تبادل اطلاعات و دانش باید در جایی اتفاق بیفتد و بهترین مکان برای تحقق یافتن این امر جشنواره است.
 
سید جواد ماهری داور بخش خبر نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما در گفت‌گو با ستاد خبری این رویداد در مورد آثار این دوره از جشنواره بیان کرد: سطح آثار ارائه شده در این دوره بسیار بالا بود و تولیدات این دوره از شکل و انسجام بهتری برخوردار بودند. تمامی آثار از نظر محتوا، اطلاعات و سناریو قابل قبول بودند.
وی ادامه داد: آثاری که در مراکز و با امکانات کمتر ساخته می‌شود به مراتب دارای ارزش و اعتبار بیشتری هستند، چون با امکانات محدود کارهای خوب ساخته‌اند و این یک حسن و نوعی خلاقیت محسوب می‌شود. اگر همه امکانات فراهم باشد و اثر فاخری ساخته شود، کار بزرگی صورت نگرفته است اما اگر با امکانات کم و بودجه ناچیز و موقعیت زمانی محدود که برنامه‌سازان در مراکز دارند، اثری ساخته شود قطعا جای تقدیر و تشکر دارد. 
ماهری اظهار کرد: ما شاهدیم که در مراکز استان‌ها این اتفاق افتاده و یکی از بزرگ‌ترین محسنات آنها نسبت به تولیدات پایتخت همین موضوع است. 
داور بخش خبر جشنواره نوزدهم درباره اهمیت برگزاری این جشنواره بیان کرد: جشنواره زمینه‌ای مناسب است که از همه برنامه‌سازان و هنرمندان در مراکز دعوت به عمل آید تا با ظرفیت‌ها و منابع و استعدادهای انسانی متعدد و نگاه متفاوت در این جشنواره حضور پیدا کنند. این تبادل نظرات واطلاعات و تفاوت سلیقه‌ها به هنرمندان و برنامه‌سازان کمک می‌کند تا با نگاهی نو و تجربه‌ای جدید شروع به ساخت برنامه‌هایی در سطح بالاتر در مراکز کنند.
وی در ادامه گفت: در کنار این تبادل اطلاعات و اندیشه‌ها انتقال تجربه انجام می‌شود و کارهای خوب تولید شده به عنوان الگو در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد. همچنین هنرمندان جوان و با استعداد شناخته شده و از آنها تقدیر می‌شود. 
ماهری تاکید کرد: حضور در جشنواره باعث تغییر نگاه برنامه‌سازان استانی خواهد شد تا برنامه‌ها و سریال‌هایی به مراتب حرفه‌ای‌تر و بهتری را بسازند که مخاطب‌پسند بوده و بتواند رابطه خوبی را با مخاطبان در مراکز استان‌ها برقرار کند. این تبادل اطلاعات و دانش باید در جایی اتفاق بیفتد که بهترین مکان برای تحقق یافتن این امر جشنواره است.