سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره به ارتقای سطح کیفی آثار کمک می کند

جشنواره به ارتقای سطح کیفی آثار کمک می کند

 

علیرضا کاویان راد فیلمساز و نویسنده انیمیشن در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی عنوان کرد: تولید کننده و یا تهیه کننده زمانی که با تیم خودش اثری را در زمان مشخصی تولید می کند، تا زمانی که در کنار آثار دیگر قرار نگیرد و ارزیابی نشود، سازنده از نقاط ضعف و قوت کار خود و اینکه اثرش در چه سطحی قرار دارد، مطلع نمی شود. به این دلیل که ممکن است در تصور خودش کار خوبی تولید کرده باشد، اما زمانی که در کنار کارهای دیگر قرار گرفته و رقابت می کند، در این صورت به ارتقای سطح کیفی کار خود کمک می کند.

وی افزود: از این رو برگزاری چنین جشنواره هایی را مثبت ارزیابی می کنم. بخصوص اینکه این امکان برای هنرمندان شهرهای دیگر هم فراهم می شود تا بدانند که آثارشان در چه سطحی قرار دارد و از نقاط ضعف و قوت کار خود باخبر می شوند.

عضو هیئت انتخاب بخش پویانمایی، فیلم کوتاه، نیمه بلند و بلند جشنواره ادامه داد: من فکر می کنم اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند، قطعا شاهد اتفاقات بهتری برای انیمیشن کشور خواهیم بود. از این رو موافق تداوم این جشنواره هستم. اما نکته ای که در این میان حایز اهمیت است این است که آثار باید در جایگاه و سطح خود مورد ارزیابی قرار بگیرد؛ نه در رقابت با بخش های دیگر که در یک سطح نیستند.