سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره تولیدات استان‌ها از هر جشنواره دیگری مفیدتر است

جشنواره تولیدات استان‌ها از هر جشنواره دیگری مفیدتر است


جشنواره تولیدات استان‌ها از هر جشنواره دیگری مفیدتر است
 
حسین فردرو: جشنواره تولیدات استان‌ها از هر جشنواره دیگری مفیدتر است
 
یک کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیون معتقد است که جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها به دلیل اینکه ارتباط بین مراکز را شکل می‌دهد و تبادل تجربیات که بین برنامه‌سازان و تولیدکنندگان رخ می‌دهد از هر جشنواره دیگری مفیدتر است.
 
حسین فردرو کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما در مورد تاثیر این جشنواره در کشف استعدادهای جوان در استان‌ها بیان کرد: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها می‌تواند از هر جشنواره دیگری برای جوانان مفیدتر باشد، به دلیل این که ارتباط بین مراکز را شکل می‌دهد و تجربیات در این جشنواره بین برنامه‌سازان و تولیدکنندگان مبادله می‌شود، به همین دلیل بهتر از جشنواره‌های ملی است که در تهران برگزار می‌شود؛ زیرا در تهران دوستان و شبکه‌های دیگر با هم در ارتباط و از نظریات هم آگاه هستند.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که جشنواره استانی چه کمکی به جوانانی که شناخته می‌شوند خواهد کرد، گفت: در این‌گونه مواقع افراد موفق هم شناخته و تشویق می‌شوند و هم از نظریات کارشناسان دیگر و مقایسه آثار با هم به حدنصاب و جایگاه خودش درموقعیتی که دنبال می‌کند، آگاه تر می‌شود. این آگاهی موجب جلوگیری از کارهای تکراری و تولید کارهای نو می‌شود. 
فردرو ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در جشنواره رخ می‌دهد این است که افراد از نقطه نظرات مدیران و مسئولان هر استان آگاه می‌شوند، زیرا در استان‌ها برایشان خیلی مهم است که دیدگاه مرکز نسبت به آنها چیست و یا مشکلات و هدف آنان چیست، که این مهم به خودی خود جزء پکیج‌هایی است که در کنار جشنواره به آن‌ها داده می‌شود.
وی افزود: همین جشنواره عاملی است برای استفاده؛ زیرا هنرمندان احتیاج به تشویق و دیده شدن و مصاحبه و گفت‌و‌گو دارند.این گونه جشنواره‌ها یک نوع قسم‌نامه است مثل سوگندنامه‌ای که پزشکان برای فارغ‌التحصیلی دارند زیرا مسئولان موظف می‌شوند به حرف‌هایی که می‌زنند متعهد بمانند.