سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره تولیدات باعث پیشرفت مراکز استان ها شده است

جشنواره تولیدات باعث پیشرفت مراکز استان ها شده است

 

دکتر حسن ریاحی عضو شورای عالی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانها در گفت و گو با ستاد خبری این جشنواره درباره تاثیرات مثبت این جشنواره در تولید آثار گفت: خیلی خوشحالم که مراکز استانها به واسطه این جشنواره که همه ساله به طور منظم برگزار می شود، نگاه جدی تری به تولید آثار دارند و به نسبت گذشته پییشرفت کرده اند.

وی همچنین افزود: مهمترین نکته ای که نظر من را در این زمینه جلب کرد این بود که اغلب روی موسیقی منطقه خودشان کار کرده اند که این نکته بسیار حائز اهمیت است. به این خاطر که احساس می کنم جوان ها از موسیقی ملی خودشان دور شده اند که اصلا اتفاق خوشایندی نیست. اما خوشبختانه در این جشنواره شاهد هستیم که اغلب جوان ها روی موسیقی منطقه خودشان کار کرده اند.

داور کمیسیون شعر و موسیقی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها در پاسخ به این سوال که تا چه حد برگزاری چنین جشنواره ای می تواند در کشف و شناسایی استعدادهایی که در استانها هستند موثر باشد هم توضیح داد: به نظر من خیلی می تواند موثر و اتفاق خوبی در این زمینه باشد. به این دلیل که ما استعدادهای خوبی در زمینه های مختلف داریم که به دلیل دوری از پایتخت ممکن است هنوز کشف نشده باشند. اما با برگزاری این جشنواره می توانیم استعدادهای جوان بسیاری را شناسایی کنیم. بنابراین من برگزاری این جشنواره را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.

وی خاطر نشان کرد: پیش از این هم گفتم با توجه به آثاری که من دیدم، هنرمندان صدا و سیما در استان ها به نظرم خیلی پیشرفت کرده اند. امیدوارم جوان هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، همچنان نگاه جدی به حرفه خود داشته باشند.