سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جشنواره تولیدات فرصتی برای معرفی هنرمندان استانی است

جشنواره تولیدات فرصتی برای معرفی هنرمندان استانی است

 

علیرضا جلالی عضو شورای عالی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها در گفت و گو با ستاد خبری این جشنواره درباره تاثیرات مثبت آن روی تولید آثار عنوان کرد: قطعا می تواند برگزاری چنین جشنواره هایی به جوان ها انگیزه بدهد و رویکرد مثبتی داشته باشد. چون در استان ها جوان های بسیاری هستند که به دلیل دوری از پایتخت فعالیتشان محدود شده است و برگزاری این جشنواره فرصتی است تا استعداد خود را نمایان کنند.

وی افزود: به این دلیل که اطمینان دارند قرار است آثارشان توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و دیده شود. همین موضوع باعث می شود تا انگیزه لازم را برای پیشرفت پیدا کنند.

وی ادامه داد: من فکر می کنم پتانسیل زیادی در استان ها وجود دارد که تا پیش از این جشنواره نتوانسته اند بیان و عیان کنند و بتوانند استعداد خود را نشان بدهند. اما برگزاری منظم این جشنواره و نگاه جدی که در این زمینه وجود دارد باعث شده تا هر کسی در هر زمینه هنری که توانایی دارد خودش را نشان بدهد و در استان خودش مورد تشویق قرار بگیرد و بتواند از امکانات استان خود بهره برداری کند. بدون اینکه برای کار به تهران مهاجرت کند.

وی در تکمیل گفته هایش بیان کرد: البته اگر مستعد باشند می توانند در تهران و حتی در رقابت های جهانی هم موفق باشند. چون ما هنرمندان بسیاری داریم که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند و اغلب از شهرستان آغاز کرده اند و بعد وارد پایتخت شده اند و موفقیت های بسیاری کسب کرده اند. بنابراین برگزاری جشنواره می تواند برای این جوانان مستعد بسیار فرصت و اتفاق خوبی باشد. به نظرم باید به برگزار کنندگان این جشنواره تبریک گفت که توانسته اند استعدادهای بسیاری را شناسایی کنند.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: موسیقی فولکلور مناطق مختلف ما بی نظیر است و از این رو هنرمندانی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنند و این امکان برایشان فراهم نیست، می توانند از این فرصت استفاده کنند. همین طور کارگردان ها و به طور کلی هر کسی که در هر زمینه ای استعداد دارد می تواند از این فرصت استفاده کند.