سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره تولیدات و نیل به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب

جشنواره تولیدات و نیل به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب


جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استانها را باید فراگیرترین و ایرانی ترین جشنواره کشور برشمرد.
شبکه‌های استانی پیام‌آور همزبانی و همد‌لی مردم ایران هستند و این شبکه‌ها می‌توانند فرهنگ‌ها را بازآفرینی کرده ، زیر چتر اسلام و ایران، انسجام ملی ایجاد کنند.
رقابت تخصصی میان مراکز صدا و سیما، انتقال تجارب موفق و نمایش بهترین برنامه‌ها و برقراری نظام تشویقی و انگیزشی در فرایند تولید و ارج نهادن به کار رسانه‌ای جهادی در مراکز از جمله نقاط قوت برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان هاست.
تنوع پیام و قالب‌های جدید و نوآورانه همراه با ارتقای سطح کیفی برنامه‌ها که بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده، جز با عنایت ویژه و بهره‌مندی از مختصات فرهنگ بومی و ظرفیت‌های فرهنگ اقوام ایرانی محقق نمی‌شود.
یک سو ، در شرایطی که نفوذ فرهنگی بیگانگان از طریق رسانه‌ها شتاب می‌گیرد، توجه به توانمندی‌های شبکه‌های استانی در جذب مخاطب و تأمین نیازها و علاقه‌ها و ارائه راهبردهای اثربخش برای مصونیت در برابر استحاله فرهنگی و تفرقه‌افکنی رسانه‌های معاند مؤثر خواهد بود.
از سوی دیگرپرداخت ویژه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی با حفظ جامعیت، همه‌جانبه گری و وفاداری به همه اجزای آن ، فراگیری و در برگیری همه اقشار و آحاد جامعه در همه استانها را در بر خواهد داشت.
مراکز استان های صدا وسیما هم چنان که ریاست محترم سازمان و معاون محترم امور استانها برآن تاکید دارند، می توانند با بهره‏گیری حداکثری از مزیّت‏های نسبی و ظرفیت‏های دینیِ غنیِ ملّی و بومی و تولید پیام‏هایی امیدآفرین و شادی‏بخش، با معرفی دستاورد‌های انقلاب، چهره واقعی انقلاب اسلامی و آینده‏ای روشن را برای مردم به‌ویژه نسل جوان نمایان سازند و باور و اعتقاد مردم به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و آرمان‏های امام خمینی (ره) را ارتقا دهند و پیام انقلاب اسلامی  را بیش‌ازپیش به جهانیان برسانند و منویات مقام معظم رهبری در باب «علم و پژوهش»، «معنویت و اخلاق»، «اقتصاد مستقل»، «عدالت‌گستری و مبارزه با فساد»، «استقلال ملی و آزادی اجتماعی»، «عزت ملی در روابط خارجی و مرزبندی با دشمن» و اصلاح «سبک زندگی» را محقق سازند.
و این جشنواره بهترین بستر برای رسیدن به این آرمان است.

داریوش دبیقی مدیر کل صداوسیمای مرکز آبادان