سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است

جشنواره عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است


جشنواره عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است
عبدالله مددی: جشنواره  عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است
مديركل صدا و سيماي مركز اردبیل معتقد است که در واقع جشنواره توليدات مراكز استان‌هاي صدا و سيما فضایی است تا آثار تولید شده در مراکز استان‌ها با نمایش و رقابت در جشنواره فرصتی برای دیدن و دیده شدن داشته باشند.
 
عبدالله مددی مديركل صدا و سيماي مركز اردبیل در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمين جشنواره توليدات مراكز استان‌هاي صدا و سيما درباره این جشنواره گفت: جشنواره تولیدات مراکز بستری مناسب برای قرار گرفتن برنامه‌سازان در میدان رقابت و داوری است. این جشنواره می‌تواند هنر متعالی مد نظر نظام اسلامی را شکوفا کند و زمینه ارتقاء فرهنگ و هنر دینی و انقلابی را به وجود آورد.
وی در ادامه بیان کرد: برگزاری جشنواره تولیدات مراکز می‌تواند هنرهای بالقوه برنامه‌سازان را به فعالیت برساند و توانایی آنها را درعرصه‌های مختلف تولیدات رادیویی تلویزیونی و سایر فعالیت‌های رسانه‌ای از قبیل خبر و تحقیق و پژوهش محک بزند. با توجه به اینکه جشنواره تولیدات مراکز تنها ویترین برای نمایش برخی از افراد نیست، بنابراین در این جشنواره جوانان براحتی می‌توانند توانایی‌های خودشان را به نمایش بگذارند.
مديركل صدا و سيماي مركز اردبیل اظهار کرد: با توجه به تعدد شبکه‌های استانی و تنوع فکری مختلف که در نیروی انسانی آنها وجود دارد، این جشنواره  فرصتی طلایی است که تنوع خلاقیت‌ها و استعدادهای جوانان را به نمایش بگذارد. در واقع این جشنواره فضایی است تا این آثار با نمایش و رقابت در آن فرصتی برای دیدن و دیده شدن داشته باشند. از دل همین جشنواره‌ها استعدادهای ناشناخته، معرفی می‌شوند و آنهایی که کارشان  تا به حال بی صدا بوده است، فرصت دیده شدن می‌یابند.
وی افزود: برگزاری همزمان جشنواره در تولیدات مختلف رادیویی، تلویزیونی، خبر، موسیقی و تحقیق و پژوهش نقطه قوتی است که در این جشنواره به چشم می‌خورد و باعث ایجاد انگیزه در برنامه‌سازان می‌شود که در این میدان وسیع و در حضور هنرمندان بزرگ  کشورمان  توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند.
مددی در مورد میزان تاثیر جشنواره با اشاره به اینکه تأثیرگذاری این جشنواره‌ها به تلاش هیئت انتخاب، داوری و خروجی آن بازمی‌گردد، گفت: درواقع این خروجی باید به گونه‌ای تأثیرگذار باشد که داوران سال‌های آینده با توجه به آثار برگزیده سال قبل کار خود را پیگیری کرده و ادامه دهند و هر سال سلیقه‌ای متفاوت در انتخاب آثار دیده نشود. البته تاثیر جشنواره‌ها در طول زمان مشخص می‌شود.
وی اظهار کرد: تعداد جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در کشور و جهان اهمیت ارتقای سطح کیفی تولیدات از طریق برگزاری جشنواره را با توجه به حجم گسترده تولیدات رادیویی و تلویزیونی در مراکز استان‌ها نشان می‌دهد.
مديركل صدا و سيماي مركز اردبیل با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره مختص تولیدات رسانه‌ای با این وسعت برنامه‌سازی بیش از پیش احساس می‌شود، گفت: جشنواره توليدات مراكز استان‌ها، جشنواره‌ای است برای ظهور و بروز ایده‌های جدید و شناخت استعدادهای برنامه‌سازان خلاق در سازمان که جای خالی آن در سال‌های گذشته احساس شد. 
وی ادامه داد: در نهایت باید گفت هدف اصلی جشنواره تولیدات مراکز کمک به ارتقای کیفیت تولیدات صدا وسیما است و اگرهدف‌گذاری در جزئیات نیز دقیق و روشن باشد، نتیجه مطلوب حتما حاصل خواهد شد.