سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره فرصتی برای کشف استعدادهاست

جشنواره فرصتی برای کشف استعدادهاست


معین صمدی عضو هیات انتخاب و داور بخش فیلم کوتاه، نیمه بلند و بلند جشنواره پویانمایی درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به ستاد خبری جشنواره گفت: تا آنجایی که من کارها را دیدم و در جریان قرار گرفتم، کارهای خوب و ضعیف وجود داشت. البته کار خوب هم در این میان دیده می شد، اما تعدادشان اندک بود.
وی افزود: فکر می کنم به دلیل اینکه در تلویزیون کارهای نیمه بلند و بلند بیشتر دیده می شود و اصولا بیشتر هم اینگونه آثار مورد توجه تلویزیون قرار می گیرد، از این رو باید توجه بیشتری به این دو مقوله شود. نکته دیگر اینکه تعداد آثار ارائه شده هم در این بخش کم بود و باید روی این موضوع هم کار شود تا در صورت تداوم جشنواره با چنین مشکلی روبرو نشویم. چون در این صورت ممکن است که در سال های بعد با کمبود آثار ارائه شده روبرو شویم.
این عضو آسیفا ادامه داد: معتقدم که باید تولید کنندگان آثار مورد حمایت مالی و معنوی قرار بگیرند تا نیروهای فعال شناسایی شده و استعدادها شکوفا شوند.
وی همچنین درباره تاثیر این جشنواره نیز اظهار داشت: به نظر من اینکه در استان های مختلف کشور بتوان چنین جشنواره ای برگزار کرد که به صورت چرخشی در همه استانها برگزار می شوند، در نوع خود خیلی اتفاق جذابی است و برای همه استانها و هنرمندانشان فرصت خوبی است که آثارشان دیده شود و مورد رقابت و قضاوت قرار بگیرند.
صمدی خاطر نشان کرد: همین اشتراک آثار و تعاملی که بین سازندگان در دوره جشنواره ایجاد می شود نیز به نفع سازندگان است.