سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره مراکز استانی جزو با اهمیت‌ترین جشنواره‌ها در صدا و سیما‌ست

جشنواره مراکز استانی جزو با اهمیت‌ترین جشنواره‌ها در صدا و سیما‌ست


جشنواره مراکز استانی جزو با اهمیت‌ترین جشنواره‌ها در صدا و سیما‌ست
 
 
محمد حسین لطیفی کارگردان و نویسنده سریال‌های پر بیننده تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما گفت: جشنواره مراکز استانی جزو با اهمیت‌ترین جشنواره‌ها در صدا و سیما‌ست. این جشنواره به نوعی جشنواره ملی فجر در سازمان صدا و سیما محسوب می‌شود. این جشنواره را می‌توان با فوتبال در گذشته هم مقایسه کرد که حضور تیم‌های شهرستانی باعث خارج شدن فوتبال از دو قطبی بودن شد. 
وی ادامه داد: استعدادهای زیادی در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها هستند که فرصت دیده شدن ندارند جشنواره مراکز استانی می‌تواند زمینه ای را فراهم کند تا این استعدادها را شناسایی کرده و از آنها استفاده کنیم‌. 
وی با اشاره به این که در بخش مستند گستردگی موضو عات با تهران قابل قیاس نیست گفت: می‌توان از ظرفیت ملی برای تولید برنامه‌های خوب و آثار مستند بهره برد که هم به تامین برنامه‌ها کمک می‌کند و هم به شناسایی مراکز دیدنی و معرفی سرمایه‌های دیدنی و تفریحی می‌پردازد.  
وی در پایان گفت: باید به این موضوع توجه داشت که صدا و سیما، رسانه ملی است نه رسانه مرکزی و باید در تحقق سهیم کردن قومیت‌ها و فرهنگ‌ها کوشا باشد و در این راه جشنواره می‌تواند باعث پیوند رسانه ملی و محلی باشد.