سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جشنواره مشوق خوبی برای دانشجویان است

جشنواره مشوق خوبی برای دانشجویان است


حسین میرزاپور استاد انیمیشن دانشکده صداوسیما و عضو هیات انتخاب و داوری بخش دانشجویی در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی درباره ارزیابی آثار دانشجویان در این جشنواره بیان کرد: من فکر می کنم که کارها خوب و متنوع و متفاوت بودند. اما نکته ای که در این زمینه باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد این است که ما آثاری را در بخش های مختلف موشن گرافیک، تیتراژ و فیلم و انیمیشن و غیره داشتیم که با هم رقابت می کردند که اگر در دوره های بعد این تفکیک وجود داشته باشد که هر کدام از آثار در زمینه خود با اثر دیگری مقایسه شود، قضاوت درست تری صورت می گیرد.
وی ادامه داد: گرچه ما هیات داوران سعی کردیم از زاویه دیگری به این آثار نگاه کنیم و کیفیت خروجی آثار را مد نظر داشته باشیم. اما با این حال تفکیک و بخش بندی آثار در زمینه های مختلف می تواند اتفاقات بهتری را برای آثار ارائه شده رقم بزند.
وی همچنین ادامه داد: من فکر می کنم آثار خوبی در جشنواره ارائه شدند. و دانشجویان فرصت مناسبی برای ارائه اثرشان را در این جشنواره دارند.
این استاد دانشگاه نیز درباره تاثیرات مثبتی که این جشنواره می تواند روی آثار دانشجویان بگذارد هم توضیح داد: قطعا این جشنواره می تواند مشوق خوبی برای دانشجویان باشد. به خصوص اینکه اگر آثار آنان جزو برگزیده ها باشد و یا بتوانند آثارشان در جشنواره مقام کسب کنند، برای تولید کننده می تواند نمونه کار و  مشوق خوبی برای تولید کننده باشد.