سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره موجب آشنایی صاحبان آثار با ضعف‌هایشان می‌شود

جشنواره موجب آشنایی صاحبان آثار با ضعف‌هایشان می‌شود


جشنواره موجب آشنایی صاحبان آثار با ضعف‌هایشان می‌شود

حسین تقی پور: جشنواره موجب آشنایی صاحبان آثار با ضعف‌هایشان می‌شود

داور کمیسیون موسیقی و سرود معتقد است که جشنواره تولیدات مراکز استان ها موجب می شود صاحبان آثار ضعف های خود را بشناسند و در صدد رفع آنها بر آیند.

 

حسین تقی پور داور کمیسیون موسیقی و سرود نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره در مورد آثار حاضر در این دوره از جشنواره گفت: آثار بررسی شده در این دوره در ژانر محلی مقامی از جذابیت خاصی برخوردار هستند. این قبیل کارها همیشه با اقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه بوده اند و مردم این گونه آثار را دوست دارند. 

وی افزود: سطح آثار از نظر هیات داوران بسیار بالا ارزیابی شد. کارها از هرلحاظ از کیفیت خوبی برخوردار بودند و جذابیت و کیفیتشان قابل تحسین بود.

تقی پور اظهار کرد: آثار ارائه شده کاملا از نوآوری برخوردار بودند و علمی بودن آنها نیز بر اساس مقیاس ها قابل مشاهده بود. همچنین از دیگر نکات قابل توجه این بود که تکرار در این آثار بسیار کم بود و هر اثر ملودی های خاص خودش را داشت. این قطعات از تاثیرگذاری و زمزمه پذیری بالایی برخوردار هستند و کاملا مشخص است که بیشتر آنها با پژوهش و تحقیق قبلی ساخته شده است. 

داور نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی در مورد این جشنواره بیان کرد: جشنواره موجب می شود که جوانان با ضعف های خود آشنا شوند زیرا الگوهایی که کیفیت خوبی دارند در جشنواره ها ارائه می شوند. علاوه بر این منتخبین جشنواره ها هم مورد تشویق قرار می گیرند، در نتیجه هنرمندان فعال در استان ها ضمن اینکه ضعف های خود را می شناسند، اعتماد به نفس پیدا کرده و در آینده آثار بهتری خلق می کنند.

وی ادامه داد: در بین آثاری که در جشنواره حضور یافته اند، کارهایی از دورترین نقاط ایران وجود داشت که همه قواعد را رعایت کرده بود. تمام اینها می توانند با حضور در این جشنواره و همچنین با حمایت درست مسئولین آینده خوبی را برای سازمان رقم بزنند.

تقی پور در پایان در مورد اثرات این جشنواره تاکید کرد: جشنواره باعث شکوفایی استعدادهای هنرمندان جوان شده و در این راه حمایت و تشویق منتخبین از طرف مسئولان استانی بسیار مهم  است. جشنواره و تدوام آن نیز باعث ظهور هر ساله چنین جوانان هنرمند و با استعدادی خواهد شد.