سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره می تواند در معرفی و دیده شدن هنرمندان موثر باشد

جشنواره می تواند در معرفی و دیده شدن هنرمندان موثر باشد

 

علیرضا گلپایگانی عضو هیات انتخاب بخش موضوعی جشنواره ملی پویا نمایی درباره تاثیرات این جشنواره به ستاد خبری گفت: یکی از بهترین و تاثیرگذارترین هنرها به خصوص برای کودکان و نوجوانان انیمیشن است.

وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که در برخی از جوامع هنری انیمیشن تلویزیونی جدی گرفته نمی شود. در صورتی که می تواند تاثیرات بسیاری روی کودکان و نوجوانان بگذارد. با این حال فکر می کنم برخی تولید کنندگان انیمیشن های تلویزیونی بسیار مظلوم واقع شده اند. از این رو برگزاری چنین جشنواره ای می توان تاثیرات مثبتی داشته باشد و در جهت بهبود کیفیت آثار و معرفی و دیده شدن هنرمندان موثر باشد.

وی ادامه داد: از طرفی انیمیشن در کشورهای دیگر بسیار هنر تاثیرگذاری است و همچنین درآمدزایی هم می کند. چرا که انیمیشن هنر جهانی است و می تواند مورد توجه کودکان همه دنیا محسوب شود. به همین دلیل در همه جای دنیا انیمیشن ها نه فقط برای کودکان آن کشور که برای کودکان همه دنیا ساخته می شود و اگر کار خوبی باشد سالها می تواند جذابیت خود را حفظ کند.

وی در ادامه درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به جشنواره نیز گفت: من فکر می کنم آثار منتخب قابلیت صادر شدن به کشورهای دیگر را دارد. البته نمی گویم که کارها درجه یک هستند، اما از کیفیت قابل قبولی برخوردارند. البته در این میان نکته ای که مهم است این است که لازم نیست انیمیشن های ما شبیه به نمونه های خارجی باشد. اتفاقا هر چقدر ایرانی تر باشد موفق تر است. درست مثل فیلم های سینمایی ما که هر چقدر با فرهنگ خودمان تناسب دارند، بیشتر مورد توجه جشنواره های بین المللی قرار گرفته اند.