سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره همچون تابلوی راهنما برای فیلمسازان استان‌هاست

جشنواره همچون تابلوی راهنما برای فیلمسازان استان‌هاست


جشنواره همچون تابلوی راهنما برای فیلمسازان استان‌هاست
جشنواره همچون تابلوی راهنما برای فیلمسازان استان‌هاست
 
 مهدی فرجی رئیس کمیته افتتاحیه و اختتامیه و یکی از داوران بخش سریال‌ها و فیلم‌های  نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها در گفت‌وگو با ستاد خبری این جشنواره در مورد سطح آثار ارائه شده گفت:  آثار در بخش فیلم‌های تلویزیونی و سریال‌ها که من هم یکی از داوران این بخش بودم، از سطح قابل قبولی برخوردار بودند. 
وی ادامه داد: به دلیل شرایط مالی چند سال اخیر سازمان صدا و سیما امکان تولید آثار  عالی وجود نداشته  و از این حیث سازندگان  فیلم‌ها و سریال‌ها آسیب زیادی دیده‌اند اما چند اثری وجود داشت که علی رغم کمبود امکانات آثار خوبی بودند، چند اثری هم چشمگیر و خوب بودند، مابقی آثار  هم از سطح متوسطی برخوردار بودند. 
 فرجی افزود: جشنواره به خودی خود برای هنرمندان ایجاد انگیزه کرده است، جشنواره برای فیلم‌سازان استانی، محلی برای رقابت و به نمایش گذاردن استعدادهاست. همه هنرمندان دوست دارند که دیده شوند و مورد توجه قرار بگیرند؛ حضور در جشنواره برای این هنرمندان استانی نوعی مسابقه است و آنها را در شرایط رقابت با شرکت‌کنندگان دیگر استان‌ها قرار می‌دهد تا تلاش بیشتری از خود نشان دهند و معیار آثارشان را بسنجند.
 رئیس کمیته افتتاحیه و اختتامیه نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی در مورد اهداف برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره اهداف و رویکردهای این جشنواره و سازمان را برای فیلم‌سازان مشخص می‌کند و به آنها  نشان می‌دهد که در چه جهتی باید فیلم بسازند تا در راستای اهداف سازمان باشد و مورد توجه قرار گیرد. جشنواره هم از نظر موضوعی و هم از لحاظ ساختار فیلمسازان را با اهداف جشنواره آشنا می‌کند. این رویداد همانند تابلوی راهنما برای فیلمسازان عمل کرده و آنها را به سمت مسیر درست تولید برنامه  هدایت می‌کند.