سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و جهانی معرفی می‌کند

جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و جهانی معرفی می‌کند


جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و جهانی معرفی می‌کند
سید عباس فاطمی نویسی: جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و جهانی معرفی می‌کند
 
رئیس کمیسیون سیمای نوزدهمین دوره جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما معتقد است که جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و یا حتی جهانی معرفی می‌کند و زمینه را برای بروز خلاقیت‌ها و استعدادهای آنها فراهم می‌کند.
 
سید عباس فاطمی نویسی رئیس کمیسیون سیمای نوزدهمین دوره جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما در مورد سطح آثار در این دوره از جشنواره بیان کرد: در رابطه با سطح آثار ارائه شده در جشنواره باید داوران وافرادی که آثار را در جشنواره خواهند دید نظر بدهند اما اطلاعات بنده از سطح کیفی بالای آثار حکایت دارد و آثار ارائه شده بسیار قابل تامل و در خور جشنواره در مراکز استان‌ها تولید شده است. 
وی ادامه داد: تمامی آثار ارائه شده یک بار ارزيابي شده و آثاری که نمره بالای 70 را کسب کرده‌اند توانسته‌اند به جشنواره راه پیدا کنند. خوشبختانه بسیاری از آثار ارائه شده نظر داوران را جلب کرده که نتیجه آن را در بیانیه و حین برگزاری جشنواره خواهیم دید.
فاطمی افزود: جشنواره تولیدات استانی و یا هر جشنواره‌ای که برگزار می‌شود فرصتی برای برنامه‌سازان و هنرمندان و حتی مدیران است که یک ارزیابی درست از کارهای خود داشته باشند. 
رئیس کمیسیون سیمای نوزدهمین دوره جشنواره اظهار کرد: در جشنواره تولیدات مراکز توانمندی هر استان یا برنامه‌ساز به منصه ظهور گذاشته می‌شود و در بین استان‌ها رقابت سالم و در راه رشد مراکز اتفاق می‌افتد. 
وی ادامه داد: جشنواره هنرمندان را از سطح استانی به سطح ملی و یا حتی جهانی معرفی می‌کند و زمینه را برای بروز خلاقیت‌ها و استعدادهای آنها فراهم می‌کند. منتخبین آثار فاخر باید از طرف مدیران مراکز مورد تکریم بیشتری قرار گیرند تا در تولیدات آنها رشد و بهبود بهتری اتفاق بیفتد. 
فاطمی تصریح کرد: به بهانه جشنواره آثار به صورت تخصصی و کارشناسانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و نقاط ضعف و قوت آنها گوشزد می‌شود. 
وی همچنین با تاکید بر این نکته که هنر برای دیده شدن است، گفت: هر چه بیشتر آثار تولیدی دیده شوند قطعا در آینده کمک زیادی به برنامه‌سازان و هنرمندان مراکز خواهد داشت تا برنامه‌های بهتری بسازند. باید فرصت تولید را برای منتخبان در مراکز و در سازمان فراهم کنیم. اگر سرنوشت منتخبان دوره‌های گذشته را دنبال کنیم می‌بینیم که همانند کالای برند طالبان زیادی دارند و دیگر فقط به ساخت برنامه در مراکز بسنده نمی‌کنند.