سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره پویانمایی در خودکفایی تولیدات موثر است

جشنواره پویانمایی در خودکفایی تولیدات موثر است

 

محمدرضا کریمی صارمی عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی پویانمایی درباره تاثیرات مثبت چنین جشنواره ای در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویا نمایی گفت: از آنجایی که بیش از 90 درصد انیمیشن های ما دولتی است و صداوسیما و به خصوص مرکز صبا از بزرگ ترین تولید کنندگان انیمیشن در کشور است، رقابت و ارزیابی آثار افرادی که در این جشنواره حضور پیدا می کنند می تواند زمینه مناسبی برای ارزیابی درست و منصفانه باشد.

وی همچنین افزود: امروزه مخاطب می تواند با نگاه تخصصی تری آثار تولید شده را ارزیابی کند. از این رو نشست های تخصصی و رقابتی که این چنین شکل می گیرد، باعث شناسایی نقاط ضعف و قوت آثار می گردد که همین مساله جزو اهداف برگزار کنندگان جشنواره هایی از این دست است.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه در کنار ارزیابی آثار اهدای جوایز و توجه ویژه به هنرمندان این آثار باعث دلگرمی آنان می شود. بنابراین با توجه به این مسئله و روندی که در این زمینه در پیش گرفته ایم، می توانیم در آینده ای نزدیک به خودکفایی برسیم.

کریمی صارمی همچنین در ادامه درباره ویژگی های این جشنواره بیان کرد: از آنجایی که بسیاری از آثار تولید شده با توجه به اهداف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی آن کشور تولید می شود، از این رو می تواند برای نسل آینده به نوعی فرهنگ سازی درستی شود که به همین دلیل باز هم می توان گفت برگزاری چنین جشنواره ای می تواند گامی موثر در این جهت باشد. بخصوص برای افرادی که قرار است با دانش و آگاهی بیشتر جای ما را بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: من فکر می کنم بهره وری بسیاری می توان از آثار تولید و ارائه شده به این جشنواره کرد و از این نظر برگزاری چنین جشنواره ای می تواند اتفاق بزرگی برای انیمیشن و هنرمندانی که در این زمینه در کشور فعالیت می کنند باشد. البته رسالت رسانه ملی همین است و ما هم به دلیل اینکه همه از یک خانواده هستیم، تلاشمان را کرده و هر کاری در جهت پیشرفت هنر این کشور باشد، انجام می دهیم.