سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

جشنواره پویانمایی متفاوت از سایر جشنواره هاست

جشنواره پویانمایی متفاوت از سایر جشنواره هاست

 

شهرام حاج میر صادقی عضو شورای عالی، فیلمساز و مدرس انیمیشن درباره نقاط قوت این جشنواره بیان کرد: به نظر من این جشنواره متفاوت از سایر جشنواره هاست. چون همانطور که از نامش مشخص است، به طور اخص به آثار هنرمندان سراسر کشور می پردازد که اتفاق خوب و گام موثری می تواند در معرفی آثار و هنرمندان و تولید کنندگان انیمیشن در کشور باشد.

وی افزود: معمولا در اغلب جشنواره هایی که در زمینه های مختلف برگزار می شود، چندان توجه ویژه ای به مخاطب نمی شود. اما از آنجایی که تلویزیون به عنوان رسانه ملی توجه و نگاه خاصی به مخاطبان خود دارد، از این رو ارزیابی آثار هنرمندان در قالب یک چنین جشنواره ای بسیار تخصصی است و همین نکته باعث می شود که به هنرمندان و تولیداتشان اهمیت خاصی داده شود. از این رو حرکت و پویش موثری در جهت تولیدات انیمیشن در کشور انجام می شود.

عضو هیئت انتخاب بخش پویانمایی، سریال و مجموعه در ادامه درباره نکات مثبت دیگر این جشنواره نیز تاکید کرد: این جشنواره می تواند برای جوانان و هنرمندان این عرصه که در شهرهای دیگر سکونت و فعالیت دارند و دسترسی آسانی به امکانات پایتخت ندارند، شور و شوق و انگیزه بسیاری ایجاد کند و همین انگیزه باعث می شود که این هنرمندان در آثار دیگری که در سال های بعد تولید می کنند، نگاه حرفه ای تر و تخصصی تری به اثر خود داشته باشند. از این رو نتیجه بهتری هم حاصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: این جشنواره نوپاست و سال دوم برگزاری است و هنوز راه درازی در پیش دارد. اما من فکر می کنم که اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند، تولید کنندگان آثار سریالی و آثار بلند به لحاظ کیفی و کمی در جهت تقویت تولیدات خود می کوشند و می تواند این موضوع به ارتقای سطح کیفی تولیدات انیمیشن بی انجامد.