سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

در آیین امضای تفاهم نامه جشنواره سال 99 تولیدات مراکز صداوسیما

سند جشنواره بیست و سوم به نام اردبیل ثبت شد

در آیین امضای تفاهم نامه جشنواره سال 99 تولیدات مراکز صداوسیما

 

معاون امور استان‌ها رسانه ملی با معرفی استان اردبیل به‌عنوان بیست و سومین میزبان جشنواره تولیدات مراکز صداوسیما گفت: اولویت ما در برگزاری جشنواره‌ها ایجاد رونق و معرفی توانمندی استان‌های کم برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها،  تفاهم نامه بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز میان علی دارابی معاونت امور استان‌های سازمان و اکبر بهنام جو استاندار اردبیل امضا و استان پرگردشگر اردبیل بعنوان بیست و سومین میزبان این جشنواره معرفی شد.

معاون امور استان‌های رسانه ملی در این نشست گفت: شبکه‌های استانی و جشنواره تولیدات مراکز استانی رسانه ملی سبب ایجاد فضایی نشاط‌انگیز و نگرش مثبت و تازه‌ای به استان‌های مختلف کشور شده‌اند.

وی افزود: کمک به توسعه استان‌های میزبان یکی از اهداف مهم برپایی این جشنواره است و اولویت ما در برگزاری جشنواره‌ها ایجاد رونق و معرفی توانمندی استان‌های کم برخوردار است.

 دارابی با اشاره به برگزاری بیست و سومین جشنواره در اردبیل و استفاده از همه ظرفیت‌های فرهنگی این استان ابراز کرد: تاریخ اردبیل سرشار از جاذبه‌های تاریخی و مذهبی، توانمندی‌های فراوان است و این استان چهره‌های ماندگار تاریخی، هنری و فرهنگی فراوانی دارد که این ویژگی‌ها ما را برای انتخاب استان ترغیب کرد.

 معاون امور استان‌های رسانه ملی با اشاره به پشت سرگذاشتن دومین جشنواره ملی پویانمایی و آثار فرهنگی آن متذکر شد: برپایی هفته فرهنگی هنری در استان‌ها که هم‌زمان با با برنامه‌ریزی جامع در ایام برپایی جشنواره تولیدات مراکزرخ می‌دهد موجب ارتقای فرهنگی  استان و معرفی ظرفیت‌های آن خواهد شد.

دارابی با تاکید بر برپایی هرچه باشکوه این جشنواره مهمترین ویژگی دوره بیست و سوم را اضافه شدن بخش بین‌الملل دانست و گفت: در این دوره شاهد تولیدات مشترک با کشورهای همسایه خواهیم بود و استان اردبیل نخستین میزبان بخش بین‌الملل خواهد بود.

در ادامه بهنام جو استاندار اردبیل گفت: تشکر می‌کنم که این فرصت طلایی را به استان اردبیل دادید و میزبانی ما را برای برگزاری بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها پذیرفتید.

وی با پراهمیت دانستن برگزاری جشنواره تاکید کرد: اردبیل قطب گردشگری در شمال ایران است و به دلیل مرزی بودن این استان، توانایی جذب گردشگر یکی از امتیازات آن به شمار می‌رود.

بهنام جو تاکید کرد: معرفی اردبیل از سوی برنامه‌سازان و هنرمندان رسانه ملی فرصتی است تا با جذب سرمایه‌گذاران فرهنگی و اقتصادی این استان بیش از پیش توانمندی‌هایش را مغتنم بشمارد.

وی در پایان ضمن تشکر از رسانه ملی گفت: قطعا برپایی جشنواره در این استان زحمات زیادی دارد اما میزبانی گرم ما سبب می‌شود حضوربرنامه سازان با کشف استعدادهای فرهنگی همراه شود و دستاوردهای خوبی نصیب همه شود.