سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

در حوزه کمیسیون خبر، با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم

در حوزه کمیسیون خبر، با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم


در حوزه کمیسیون خبر، با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم


سید داود موسوی: در حوزه کمیسیون خبر، با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم
رئیس کمیسیون خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما گفت: در حوزه کمیسیون خبر این دوره از جشنواره، بعضا با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم؛ حتی شاهد آثاری بودیم  که قطعا نسبت به کارهای سایر عزیزانی که در تهران در حال تلاش در زمینه اطلاع‌رسانی هستند، قابل رقابت‌تر است.

سید داود موسوی رئیس کمیسیون خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما در مورد سطح آثار در جشنواره امسال گفت: از آنجا که یک توقفی را از جشنواره هجدهم تا جشنواره نوزدهم داشتیم، محصولات خبری حاضر در این دوره از جشنواره دارای تنوع و تفاوت قابل توجهی نسبت به دوره‌های پیشین جشنواره هستند و همچنین از یک پختگی و تخصص ویژه‌ای برخوردارند که به شرایط رسانه‌ای روز نزدیک شده است.
وی ادامه داد: در مجموع در این دوره به آثار متنوع و متکثری برخوردیم و تنوع تولید و استفاده از شیوه‌ها و روش‌های جدید برنامه‌سازی را در حوزه خبر شاهد بودیم. همچنین شاهد حضور داوران عزیزی بودیم که چهره‌های شناخته شده و آکادمیک هستند و با تجربه‌ای که در حوزه‌های مختلف صدا و سیما دارند، مسئولیت داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.
موسوی افزود: در حوزه کمیسیون خبر این دوره از جشنواره، بعضا با آثار بسیار متفاوتی نسبت به قبل مواجه شدیم؛ حتی شاهد آثاری بودیم  که قطعا نسبت به کارهای سایر عزیزانی که در تهران در حال تلاش در زمینه اطلاع‌رسانی هستند، قابل رقابت‌تر است.
وی اظهار کرد: در این دوره از جشنواره بخش خبرنگاران آزاد را احیا کردیم و توانستیم با موافقت ریاست محترم جشنواره و برادر عزیز جناب دکتر دارابی معاون امور استان‌ها، این بخش را به کمیسیون خبر اضافه کنیم. ما قبلا آثار خبرنگاران آزاد را به صورت مجزا در جشنواره‌ها نداشتیم اما در این دوره خبرنگارانی که  از اکثر نقاط کشور و شهرستان‌های کوچک و بزرگ رسالت اطلاع‌رسانی را بر عهده داشتند، توانستند تعدادی آثار استاندارد و قابل اعتنا به جشنواره ارائه دهند. این جای خوشبختی دارد که ما توانسته‌ایم در خصوص استانداردسازی محصولات خبری به یک شرایط بهتری نسبت به قبل دست بیابیم.
رئیس کمیسیون خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها در پاسخ به این پرسش که برگزاری جشنواره چقدر می‌تواند به شناسایی استعدادها کمک کند تا بتوان از آنها استفاده کرد، گفت: قطعا با بررسی آثار جشنواره‌ای در دو وجه می‌توان به آنها توجه کرد؛ یک بخش شناسایی افراد نخبه که در نقاط مختلف کشور کار می‌کنند و گمنامانه در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه خبر و اطلاع رسانی تلاش می‌کنند.
وی در ادامه گفت: بخش دیگر اینکه به طور کلی حوزه خبر مراکز استان‌ها بر پایه نیروهای جوان استوار است و بیش از 60 درصد از نیروهای ما در حوزه خبر، نیروهای حق‌الزحمه هستند که این ماحصل ورودی‌هایی است که باشگاه خبرنگاران جوان دارد و توانسته نیروهای جوان و فعال و مستعد را جذب کند؛ قطعا برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند در شناسایی این افراد مستعد، نقش مهمی را ایفا کند