سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

دکتر طلوعی: خراسان شمالی سرزمین تولید حماسه است

دکتر طلوعی: خراسان شمالی سرزمین تولید حماسه است


رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما گفت: یکی از منحصر به فردترین مزیت‌های خراسان شمالی، تولید حماسه توسط مردمان این آب و خاک است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، دکتر علی طلوعی در آیین افتتاحیه این جشنواره که بعد از ظهر امروز در بجنورد برگزار شد اظهار کرد: خراسان شمالی دارای مزیت‌های منحصر به فردی است که یکی از مهمترین آنها، تولید حماسه است.
وی افزود: تولید حماسه از هم آمیختگی خاک، هنر، عشق و دفاع به وجود می‌آید و در این زمینه باید گفت: تکمران دشتی بزرگ در خراسان شمالی است، مردمان آنجا یا شاعرند یا نوازنده دو تار و این تمام دلخوشی آنهاست، عاشقانه‌هایی که زخمی‌تر از زخمه‌های دو تار رحیم‌خان بخشی است و سرکش‌تر از پنجه‌های الله مزار.
رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما با بیان اینکه تولید حماسه توسط همین مردمان صورت می‌گیرد گفت: مردمان این خطه سه هزار نفر شهید را تقدیم اسلام و قرآن کرده‌اند و این حماسه ماندگار را در تاریخ انقلاب به ثبت رساندند.
وی ادامه داد: عملیات کربلای پنج یادآور بسیاری از شهدای خراسان شمالی است، شهدایی که بسیاری از آنها جزو هنرمندان این آب و خاک بودند.
طلوعی با بیان اینکه حال خوش امروز را وامدار حماسه‌سازان گذشته هستیم عنوان کرد: دکتر دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما، چراغ این جشنواره را روشن نگاه داشته‌اند که از ایشان هم تقدیر می‌کنیم.