سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

دکتر علیرضا شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان

دکتر علیرضا شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان


امروز شبکه های استانی با تکیه بر مزیت های رسانه ای منحصر به فرد خود می توانند با توجّه به نیازمندی ها و با نقد عالمانه، منصفانه، مطالبه گر و تحول گرا، ضمن آگاهی بخشی و افزایش سواد رسانه ایِ مخاطبان در همگرایی با شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و در عرصه های برودکست و برودبند به عنوان رسانه ای هوشمند با افزایش ضریب نفوذ، رضایتمندی و میزان مخاطب مرجعیت خود را حفظ کنند.
ـ در این میان با بهره گیری از این ساختار ترکیبی و هم افزا، شبکه های استانی ضمن ترویج مناسکِ صحیح سنتی و اسلامی در راستای تقویت گویش ها و لهجه ها به عنوان مقوم های اصلی زبان و ادبیات فارسی نقشی مؤثر دارند.
ـ گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و تمرکز بر منشورهفت گانة گام دوم انقلاب اسلامی و نیز توجه به اشتغال آفرینی غیردولتی و «رونق تولید» با ایجاد فضای رقابتی به منظور گرایش بیشتر مردم به خرید کالای ایرانی از دیگراقدامات مؤثر شبکه های استانی در حوزة تولید محتوا در ساختارهای گوناگون برنامه سازی است.
تولیدات صدا و سیما در حوزه های رادیو، تلویزیون، خبر و فضای مجازی به عنوان تولیدات چند رسانه ای، عامل مؤثر و پیشران رونق تولید به حساب آمده تا نظام مقدس جمهوری اسلامی در این نبرد اقتصادی که به فرمودة مقام معظم رهبری «جنگ اراده هاست» سرافراز بیرون آید.
جشنوارة بیست و دوم مراکز استان ها فرصتی مغتنم برای تعامل و هم افزایی هنرمندان و عوامل تولید رسانة ملی در استان هاست تا با ارزیابی دقیق فرایند مهندسی پیام و تبیین و تحلیل شاخص های هنری و فنی، جدیدترین متدها، تجربیات و خلاقیت های خود را تبادل نمایند.
توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی، کاهش آسیب های اجتماعی (اعتیاد، طلاق، بیکاری و حاشیه نشینی)، کسب مهارت های زندگی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، توجه به مدیریت جهادی و خدمت بی منت، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض با آرمان و مقصد طراحی شده از سوی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) که همانا: دین، اخلاق، امید و آگاهی است، می تواند رسانة استانی را به چشم انداز واقعی و شایسته خود برساند.

دکتر علیرضا شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان