سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

رای داوران جشنواره مهر تاییدی بر توانمندی و هنرمندی پدیدآورندگان

رای داوران جشنواره مهر تاییدی بر توانمندی و هنرمندی پدیدآورندگان


رای داوران جشنواره مهر تاییدی بر توانمندی و هنرمندی پدیدآورندگان

رای داوران جشنواره مهر تاییدی بر توانمندی و هنرمندی پدیدآورندگان

عبدالمحمد منتظر حجت  مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان در گفت‌وگو با ستاد خبری نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی در مورد تاثیر این جشنواره در استعدادیابی جوانان هنرمند مراکز استان‌ها گفت: جشنواره تولیدات مراکز عرصه رقابت تولیدات برتر و قرارگاه عرضه آثار فاخر مراکز است. آثاری که وام‌دار فرهنگ و تمدن این سرزمین‌اند. این جشنواره آیینه‌ای در پیشگاه  اعتقادات، دانسته‌ها، توانمندی‌ها، آداب، رسوم، زیبایی‌ها، دیدنی‌ها و سخت‌کوشی‌های مردمان سرزمین عزیزمان ایران قرار می‌دهد. از چهار گوشه این سرزمینِ گل محمدی، هر استان دستاورد هنرمندان جوان و مستعد  خود را  به معرض قضاوت داوران می‌گذارد تا برترین‌ها برگزیده شوند.
وی ادامه داد: رای داوران جشنواره، مهر تاییدی بر توانمندی و هنرمندی پدیدآورندگان آثار ارائه شده است و موجب آشنا شدن همگان با قابلیت‌ها و استعدادهای هنرمندان جوان استان‌ها می‌شود.
منتظرحجت در پاسخ به این پرسش که برگزاری جشنواره تا چه حد می‌تواند در انگیزه‌سازی برای برنامه‌سازان شبکه‌های استانی تاثیرگذار باشد، گفت: آنگاه که هنرمند خود را بر قله افتخار و دسترنجش را در میان برترین‌ها می‌بیند، ابتدا شور و شعفی وصف‌نشدنی می‌یابد، اما اندکی پس از دور شدن از فضای پر هیجان جشنواره، سنگینی مسئولیتی بزرگ را بر دوش خود حس می‌کند؛ مسئولیتی که تحسین‌کنندگان هنرش در جشنواره به او می‌سپارند.
وی افزود: او از این پس مسئول است که قدر خود را بداند تا از جایگاه پر افتخارش به پایین کشیده نشود. این احساس مسئولیت برای هنرمند انگیزه‌ای نیرومند پدید می‌آورد که تا همیشه با او خواهد بود. از سوی دیگر جشنواره فضای مناسبی برای رقبا ایجاد می‌کند تا آنها نیز توانمندی و هنرمندی خود را محک بزنند و انگیزه دستیابی به جایگاه برتر را در آنها تقویت می‌کند.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز سمنان در پایان لزوم برگزاری جشنواره تولیدات استانی را در این دانست که جشنواره تولیدات مراکز فرصتی برای عرضه برترین‌های هر مرکز در رقابت با تولیدات دیگر مراکز است و گفت: در این فرصت هر مرکز در مقایسه آثار خود با آثار دیگر مراکز می‌تواند سطح کیفی و جایگاه خود را در میان مراکز دیگر ارزیابی نماید. این ارزیابی منجر به ارتقای کیفی آثار تولیدی تمامی مراکز می‌شود، به شرطی که امکان پخش آثار راه‌یافته به جشنواره و یا حداقل آثار برتر، برای تمامی شرکت‌کنندگان در جشنواره مهیا شود.