سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

رویداد بزرگ فرهنگی و رسانه ای به میزبانی کردستان برگزار می شود

 

جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز صدا وسیمای استان ها شهریور امسال در سنندج برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها: رئیس ستاد برگزاری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی در سفر به کردستان در جلسه با مسئولان استان و مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان بر آماده سازی و تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ فرهنگی تاکید کرد .

موسوی زاده با اشاره به اینکه 33 استان کشور و 400 نفر از هنرمندان و مدیران مراکز در این جشنواره حضور دارند اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های منسجم ، جشنواره به بهترین شکل ممکن در  استان فرهنگی کردستان برگزار شود .

وی عنوان کرد، تا کنون بیش از 1500 اثر به دبیرخانه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما ارسال شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هم از برگزاری هفته فرهنگی استان کردستان همزمان با این جشنواره در استان خبر داد و گفت در این برنامه  هنرمندان بزرگ کشور در شهرستان های مختلف استان به اجرای برنامه می پردازند نصرالهی زاده افزود: باید فرمانداران با برنامه ریزی منسجم در معرفی هرچه بیشتر  استان تلاش کنند.

وی همچنین با اشاره به  آمادگی کامل ادارات و نهاد های مرتبط با برگزاری این جشنواره در کردستان گفت: تمامی تلاشمان را برای هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره بکارخواهیم گرفت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان نیز این جشنواره را گامی  مهم برای  نقش آفرینی کردستان در عرصه ملی و رسانه ای دانست.

فیروزی با اشاره به اینکه وحدت و همگرایی را در کردستان می توان به همه معرفی کرد افزود: ما به عنوان یک تکلیف اداری و عقلانی در برگزاری باشکوه این مراسم برای معرفی بهتر کردستان در حوزه های مختلف تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده برای اسکان مهمانان جشنواره گفت تدابیر لازم برای این امر اتخاذ شده و از این فرصت برای معرفی ظرفیت های ویژه استان استفاده می شود .

مدیرکل صدا وسیمای مرکز کردستان هم با اشاره به اینکه این جشنواره ظرفیت خوبی برای معرفی و توسعه هر چه بیشتر استان در حوزه های مختلف است گفت: در این جشنواره با توجه به حضور افراد نخبه و تاثیر گذار در جامعه ، زوایا و ظرفیت های پنهان استان بهتر معرفی خواهد شد.

امان اللهی از کردستان به عنوان استانی فرهنگی و میهمان نواز نام برد و افزود: با برگزاری این جشنواره به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی ، بسیاری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان بازمعرفی می شود .

وی همچنین از حمایت های استاندار کردستان در توجه به برنامه های فرهنگی قدردانی  کرد و از دستگاه های اجرایی استان خواست در برگزاری بهتر این جشنواره رسانه ملی را یاری دهند.