سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سمیه کاظم بیگی: جشنواره باعث می شود تا تولید کنندگان به محتوای آثار خود توجه بیشتری داشته باشند

سمیه کاظم بیگی: جشنواره باعث می شود تا تولید کنندگان به محتوای آثار خود توجه بیشتری داشته باشند

 

سمیه کاظم بیگی مدیر شبکه نهال در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به این جشنواره گفت: آثاری که به جشنواره ارائه شد، برخی مشترکات با جشنواره سال گذشته داشت که طبعا آثاری که سال گذشته و در دوره اول جوایزی دریافت کردند، حذف خواهند شد تا این فرصت برای سایر هنرمندان و تولید کنندگان آثار فراهم شود. با این حال به عقیده من آثار از کیفیت مطلوب و راضی کننده ای برخوردار بود. اساسا جشنواره می تواند برای افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند، بسیار امیدوار کننده باشد و انگیزه ایجاد کند.

وی همچنین افزود: از آنجایی که این جشنواره مختص انیمیشن های تلویزیونی است و از این نظر با جشنواره های دیگر متفاوت است، باعث می شود تا افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند، توجه و علاقه ویژه ای به تن داشته باشند. ضمن اینکه با جزییات بیشتری آشنا می شوند.

عضو هیئت انتخاب بخش پویانمایی، سریال و مجموعه در ادامه درباره تاثیرات مثبتی که این جشنواره می تواند بر آثار هنرمندان بگذارد هم بیان کرد: رقابتی که بین تولید کنندگان آثار ارائه شده به جشنواره ایجاد می شود، باعث ارتقای کیفیت آثارشان می شود. به این دلیل که در این جشنواره آثار آنها به صورت جدی و حرفه ای تحت نظارت داوران قرار می گیرد و از این رو تولید کنندکان آثار درصدد ساخت آثار با کیفیتی خواهند بود. از طرفی به دلیل اینکه محتوا در داوری این آثار از اهمیت بسیاری برخوردار است، تولید کنندگان توجه بیشتری به محتوای آثار خود می کنند و از این رو می تواند تاثیرات مثبتی را روی هنرمندان و آثارشان بگذارد.