سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

شیراز در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها

شیراز در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها


شیراز در بیست و دومین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها

 

هنرمندان برنامه ساز شهر گنبدهای برافراشته بار سفر بسته اند و گام در راه سرزمین شعروشعور؛ بجنورد نهاده اند. از زیر دروازه قرآن که عبور می کنند پس از ذکر دعای سفر و واسطه خیر قراردادن حضرت شاهچراغ علیه السلام برای سلامتی همه مسافران با خود می اندیشند که میزبان مشتاق از مردم دیار حافظ شیرین سخن چه تحفه ای طلب می کند که فارسیان  را عادت این است چون عزم سفرکند سوغات این دیار را فراموش نمی کنند و چه تحفه ای در این سفر بهتر از آثار هنری و رسانه ای از فرزندان فارس برای هم وطنان خود در سرزمین شمالی.

بیست و دومین مقصد هدهد خوش خبر جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها خراسان شمالی است. مرغ معروف و محبوب خانواده صدا وسیما این بار بر شانه های دیاری نشسته است که افتخارشان بودن در زیر سایه و ساحت خورشید درخشان سرزمین ایران حضرت امام علی بن موسی بن الرضا علیه السلام است و این همنشینی روح مردمان تاتی وفارسی و ترک و کرمانج را لطیف وصیقلی کرده است.

ما با سری پرشور و دلی شایق می آییم تا با تابش اولین اشعه های آفتاب عالم تاب همراه با مردم آشخانه و راز، شیروان و فاروج، اسفراین و جاجرم و و گرمه و بجنورد به دنیا سلام کنیم و همکلام با خواجه شیراز سرود خوان و دست افشان بگوییم:

صبح است ساقیا قدحی پرشراب کن                      دور فلک درنگ ندارد شتاب کن

زان پیشتر که عالم فانی شود خراب                       ما را  زجام باده گلگون خراب کن

خورشید می ز مشرق ساغر طلوع کرد                    گر برگ عیش می طلبی ترک خواب کن

روزی که چرخ ازگل ما کوزه ها کند                       زنهار کاسه سرما پرشراب کن

ما مرد زهد و توبه و طامات نیستیم                       با ما به جام باده صافی خطاب کن

کار صواب باده پرستی است حافظا                       برخیز و عزم جزم به کار صواب کن

شیراز چون در دو دوره میزبان جشنواره تولیدات استانها بوده است خوب می داند که اینک در بجنورد چه حس و حالی حکفرماست و چه تلاشی شده است تا رسم میزبانی و سنت نیکوی میهمان نوازی به نحو مطلوبی انجام شود و همچنان در این چند سال اخیر که دوره حیات دوباره جشنواره است از تلاش طاقت فرسایی که همکاران ستاد معاونت برای ساماندهی، برنامه ریزی، نظارت و اجرای این همایش سالانه به عمل می آورند آگاهیم. بنابراین به رسم ادب از همه عزیزان به ویژه معاون محترم امور استانها که راهبری راهبردی این مهم را  به عهده دارند صمیمانه سپاسگزاری می کنیم و امید که این نشاط رسانه ای مستدام و این شکوه دیدنی هماره ماندگار باشد.