سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

عباس ایمانیان تهیه کننده صدا و سیمای مرکز سمنان

عباس ایمانیان تهیه کننده صدا و سیمای مرکز سمنان

 

نظر خودتان در مورد جشنواره تولیدات مراکز بفرمایید:

جشنواره تولیدات مراکزفرصت خوبی است برای فاصله گرفتن از پایتخت و تمرکز زدایی و بها دادن به استان ها و هنرمندانی که با حداقل امکانات آثاری فاخر تولید می کنند. جشنواره تولیدات مراکز استان ها یک گردهمایی بزرگی ازهنرمندان، برنامه سازان و مدیران سراسرکشور است که می توان از آن به عنوان با سابقه ترین واصیل ترین رویداد فرهنگی کشور نام برد.

برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره چه پیشنهادی دارید؟

بهتراست دراین جشنواره ازظرفیت جوانان و نخبگان کشور بیشتر استفاده شود، به نحوی که برنامه ها به سمت بومی شدن و استفاده ازظرفیت های منطقه ای واستانی پیش برود. انگیزه بخشی به برنامه سازان باید یکی ازمحورهای این جشنواره باشد به طوریکه باتمام مشکلات درامرتولید، برنامه ساز انگیزه لازم برای تولید اثرفاخر را دریافت کند.  باتوجه به اینکه این جشنواره تنها جشنواره ای است که تولیدات مراکز باهم رقابت می کنند می طلبد برگزارکنندگان به بحث بومی بودن واستانی بودن آن اهتمام بیشتری داشته باشند.

نظرتان را در مورد داوری جشنواره بفرمایید:

داوران عزیز باید این توجه را داشته باشند که با توجه به محدود بودن امکانات در مراکز، تولیدات آنها را به طور یکسان ارزیابی نکنند و برآورد آن را مد نظر قرار دهند.

به نظر شما این جشنواره چه تاثیری در افزایش سطح کیفی تولیدات مراکز استان ها دارد؟

همیشه رقابت باعث افزایش کیفیت می شود و این جشنواره نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی این نکته را نباید فراموش کرد که هدف اصلی این جشنواره درکنار رقابت،  هم افزایی و افزایش دانایی در امر برنامه سازی است.

امسال چه کارهایی از شما برای جشنواره ارسال شد؟

امسال سه مستند از بنده برای این جشنواره ارسال شد. مستند "ریگ جن" که درجشنواره شبکه مستند برگزیده شد ، مستند "نامه ای ازدمشق" که درجشنواره های متعدد حائز رتبه شد و مستند " امتداد" که ویژه سی امین سالگردرهبری رهبرانقلاب می باشد.