سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:


تولیدات انیمیشنی ایران توانایی رقابت با تولیدات قوی غربی را دارد

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت: شاید تولیدات سینمایی ایران نتواند با کارهایی که در اروپا و آمریکا تولید می‌شود برابری کند ولی در زمینه انیمیشین‌سازی این امکان برای کشور فراهم است.

تورج علوی در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: مدت‌ها است که در زمینه انیمیشین‌سازی فعالیت دارم، مدتی نیز مدیریت مرکز انیمیشین‌سازی همدان را برعهده داشته‌ام، در زمینه ارزیابی انیمیشین‌های ساخته شده توسط گروه‌های مختلف در سراسر کشور فعال هستم از این رو با اشراف کامل این را می‌گویم که شاید  تولیدات سینمایی ایران نتواند با کارهایی که در اروپا و آمریکا تولید می‌شود برابری کند ولی در زمینه انیمیشین‌سازی این امکان برای کشور فراهم است.

وی با بیان اینکه در زمینه تولیدات انیمیشینی، کارهای بسیار خوبی در این جشنواره ارائه شده است افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی که مرتبط با تولیدات انیمیشنی هستند در کشور می‌تواند به رشد انیمیشن‌سازی و قوی‌تر شدن تیم‌های سازنده انیمیشن در کشور کمک بسیاری کند.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران با اشاره به اینکه اگر مسؤولان به میزان کافی به این صنعت توجه کنند ادامه داد: صنعت انیمشین‌سازی در راستای اشتغال‌سازی برای کشور نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد.  

علوی بیان کرد: هزینه‌های زیادی برای تبلیغات در راستای عدم ورود فرهنگ غربی به کشور و عدم تأثیرگذاری آن بر جامعه می‌شود ولی تک تک شخصیت‌های انیمیشنی غربی که وارد کشور می‌شوند مبلغ فرهنگ غرب هستند و چه بخواهیم و چه نخواهیم تأثیر خود را بر جامعه می‌گذارند.

وی عنوان کرد: اگر در راستای ساخت‌ انیمیشن‌های بومی تلاش شود، فرهنگ ملی ایرانی اسلامی به راحتی در جامعه نهادینه می‌شود و حتی می‌توان با ارسال این تولیدات به کشورهای دیگر، فرهنگ خود را به آن کشورها ارسال کرد ولی متأسفانه از این مسئله در کشور غافل شده‌ایم.