سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۹ مرداد ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران عنوان کرد؛

تشکیل تیم‌های جدید انیمیشن‌سازی طی دورهمی فعالان این عرصه در جشنواره ملی پویانمایی

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران عنوان کرد؛

 

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت: یکی از کاربردهای برگزاری جشنواره‌ ملی پویانمایی این است که دورهمی بزرگی را با حضور فعالان این عرصه شکل می‌دهد که در جریان این دورهمی‌، فعالان عرصه انیمیشن‌سازی با هم دیدار و تبادل نظر می‌کنند، از آخرین وضعیت کار یکدیگر مطلع می‌شوند و حتی تیم‌های جدید تشکیل می‌دهند.

 محمد ابولحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: تنوع آثار رسیده به جشنواره ملی پویانمایی از نظر تکنیکی و موضوعی در سطح نسبتاً خوب و قابل قبولی قرار دارند.

وی بیان کرد: سطح برخی از تولیدات جشنواره عالی و سطح برخی دیگر ضعیف است ولی در مجموع تعداد کارهایی که در سطح عالی قرار دارند بیشتر است.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران با بیان اینکه یکی از کاربردهای برگزاری جشنواره‌ پویانمایی، معرفی افراد توانمند در عرصه‌های مختلف است افزود: مثلاً یک تهیه کننده در جریان جشنواره ملی پویانمایی با افراد جدید و توانمندی در عرصه انیمیشن‌سازی آشنا می‌شود که پیش از این ناشناخته بوده‌اند و برای تولیدات بعدی با آن‌ها وارد همکاری می‌شود، به این ترتیب دامنه تولیدات گسترده‌تر می‌شود و کیفیت کارهای تولیدی ارتقا می‌یابد.

ابولحسنی اضافه کرد: یکی دیگر از کاربردهای برگزاری جشنواره‌ ملی پویانمایی این است که دورهمی بزرگی را با حضور فعالان این عرصه‌شکل می‌دهد که در جریان این دورهمی‌، فعالان عرصه انیمیشن‌سازی با هم دیدار و تبادل نظر می‌کنند، از آخرین وضعیت کار یکدیگر مطلع می‌شوند و حتی تیم‌های جدید تشکیل می‌دهند.

وی ضمن تشکر از سازمان صدا و سیما به ویژه مراکز استان‌ها به دلیل اقدام در راستای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی عنوان کرد: امید استبا تلاش دست‌اندرکاران، سطح این جشنواره در مراحل بعدی ارتقا یابد.