سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

جشنواره ملی پویانمایی تحول مثبتی در عرصه پویانمایی کشور ایجاد خواهد کرد

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایرانگفت: جشنواره ملی پویانمایی با جذب استعدادهای برجسته عرصه انیمیشن‌سازی در سراسر کشور تحول مثبتی را در این عرصه رقم خواهد زد.

مجید شعبانپور در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: جشنواره ملی پویانمایی با جذب استعدادهای برجسته عرصه انیمیشن‌سازی در سراسر کشور تحول مثبتی را در این عرصه رقم خواهد زد.

وی افزود: آثار تولیدی رسیده به جشنواره ملی پویانمایی نسبت به آثار جشنواره‌های دیگری که تا کنون در این زمینه در ایران برگزار شده است بینظیر است.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران ادامه داد: به برخی از استان‌ها باید تبریک گفت که با امکانات کم تولیدات خوب و شایسته تقدیر ارائه کردند، آثار با کیفیتی که در بین تولیدات برخی از استان‌های دارای تجهیزات دیده نمی‌شود.

شعبانپور اضافه کرد: گمان نمی‌رفت که در برخی از شهرهای کم‌بهره از امکانات برای ساخت انیمیشن، تولیدات بسیار خوب ساخته و ارائه شود ولی در این جشنواره شاهد چنین اتفاقی بودیم.

وی بیان کرد: تولیدات انیمیشنی ارسالی از مراکز استان‌ها از نظر ایده، فرم و استفاده از جلوه‌های بصری در سطح خوبی قرار داشتند و برخی از آن‌ها شایسته تقدیر شناخته شدند.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایرانعنوان کرد: برگزاری جشنواره ملی پویانمایی که به همت معاونت استان‌ها صورت گرفته است اقدامی خوب و بجا است چرا که موجب تقویت روند ساخت انیمیشن در کشور می‌شود و گسترش این عرصه را نیز در پی خواهد داشت.

شعبانپور اذعان کرد: پیشنهاد می‌کنم بخش «گرافیک تلویزیونی» نیز به جشنواره ملی پویانمایی افزوده شود یا به صورت مستقل جشنواره‌ای در این حوزه برگزار شود تا استعدادهایی که در این عرصه وجود دارند شناسایی و به کار گرفته شوند.