سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

مخاطب‌محوری ویژگی بسیار خوب جشنواره ملی پویانمایی است

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت: مخاطب‌محوری یکی از ویژگی‌های مثبت و بسیار خوب جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران است.

اسماعیل شرعی در گفت‌وگو با خبرنگاه ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اظهار کرد: جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران فعالیت‌های زیادی که در سراسر کشور در عرصه پویانمایی انجام می‌شود را هدفمند می‌سازد.

وی مخاطب محوری را از جمله ویژگی‌های مثبت جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران دانست و افزود: در راستای انتقال مفاهیم مربوط به انقلاب اسلامی و مباحث ملی و بومی نیاز به انجام کارهای فرهنگی و رسانه‌ای در کشور بود که اکنون جشنواره ملی پویانمایی این بستر را فراهم کرده است؛ در حوزه انیمیشن بهتر می‌توان پیرامون این مسائل تأثیرگذاری کرد.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران ادامه داد: با توجه به اینکه بخش زیادی از جامعه مخاطبان تولیدات انیمشینی خردسالان، کودکان و نوجوانان هستند و نیاز به دریافت مفاهیم پیرامون محورهای اشاره شده دارند، نیاز به تولید برنامه‌هایی پیرامون این مباحث وجود دارد که در قالب جشنواره ملی پویانمایی در حال انجام است.

شرعی اضافه کرد: در حوزه سخت‌افزاری در انیمیشن‌سازی به نقاط خوبی در مجموعه کشوری رسیده‌ایم و عمده مشکلات در این زمینه متوجه مباحث نرم‌افزاری و زیبایی‌شناسی است که جشنواره‌های مرتبط با تولیدات انیمیشنی از جمله جشنواره ملی پویانمایی در رفع مشکلات و ارتقا سطح مربوط به حوزه نرمافزاری این تولیدات می‌توانند تأثیرگذار باشند.