سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

مسیر کلی جشنواره ملی پویانمایی رو به پیشرفت است/ جشنواره ملی پویانمایی با حفظ تداوم و کیفیت انیمشن‌‌سازان کشو را رشد می‌دهد

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران:

 

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران گفت: مسیر کلی جشنواره ملی پویانمایی، مسیری رو به پیشرفت است. این پیشرفت هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی است.

  امین حسینیون در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران با اشاره به ضرورت‌ برگزاری جشنواره ملی پویانمایی اظهار کرد: نیاز به تولید محتوا متناسب با سنین کودکان و نوجوانان وجود دارد که در طی جشنواره ملی پویانمایی به بخشی از این نیاز پاسخ داده می‌شود.

وی افزود: مسیر کلی جشنواره ملی پویانمایی، مسیری رو به پیشرفت است. این پیشرفت هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی است.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران ادامه داد: آثار رسیده به بخش طرح و فیلمنامه جشنواره ملی پویانمایی از تنوع بسیار خوبی برخوردار بودند، یعنی

 انواع و اقسام الگوهای داستانی و ژانرهای مختلف انیمیشنی در بین آن‌ها وجود داشت که این امیدوار کننده است.

حسینیون عنوان کرد: جشنواره ملی پویانمایی اگر امتداد داشته باشد و کیفیت برگزاری این جشنواره حفظ شود و ارتقا یابد تا حد زیادی می‌تواند در راستای شکوفایی توانمندی‌های انیمیشن‌سازان کشور مؤثر باشد.

وی برگزاری جشنواره ملی پویانمایی را فرصتی خوب برای فعالان عرصه انیمیشن‌سازی در کشور دانست و گفت: انیمیشن‌سازان با شرکت در این دورهمی که با حضور دیگر انیمیشن‌سازان کشور برگزار می‌شود می‌توانند ارزیابی کلی نسبت به کارهای تولیدی خود به دست آورند و درباره آن نتیجه‌گیری کنند.

عضو هیأت انتخاب آثار جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران افزود: به نظر می‌رسد تولیدات جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران قابلیت رقابت با تولیدات خارجی هم‌سطح را دارند؛ انیمیشن‌ ایران به طور عمومی در عرصه‌های بین‌المللی حضور دارند و در این عرصه بارها جایزه دریافت کرده‌اند.